reklama

Trnavu a Hrnčiarovce nad Parnou spojí v budúcnosti spoločná cesta určená pre chodcov a cyklistov

Trnavu a Hrnčiarovce nad Parnou spojí v budúcnosti chodník určený pre chodcov a cesta pre cyklistov. Aktuálne hľadá mesto dodávateľa projektovej dokumentácie úseku od okružnej križovatky ulíc Bratislavská – Strojárenská po Hrnčiarovce nad Parnou.

Mesto si v prvej fáze nechá vypracovať grafický koncept, geodetické zameranie územia a projektovú dokumentáciu pre územné aj stavebné rozhodnutie s podrobnosťou realizačného projektu. Už v minulosti mestský úrad vypracoval štúdiu tohto zámeru.

Vypracované projekty chce mať mesto k dispozícii približne na konci leta tohto roka.

Nová cesta pre cyklistov a chodník pre chodcov budú situované v trase súčasného poškodeného chodníka, vedúceho neďaleko oplotenia areálu Johns Manville, ktorý je v nevyhovujúcom stave, popraskaný, zarastený zeleňou, miestami prepadnutý a v určitých úsekoch úplne absentuje.

„Túto trasu využíva každodenne veľké množstvo obyvateľov z obce Hrnčiarovce nad Parnou, ktorí dochádzajú či už za prácou, školou, alebo inou vybavenosťou do krajského mesta Trnava,“ konštatuje Mesto Trnava.


Štúdia projektu so zakreslením budúcej cesty pre cyklistov a chodcov (pre zväčšenie klikni na obrázok)

Zdroj: Mesto Trnava

Navrhovaná cesta pre chodcov a cyklistov prechádza katastrami mesta Trnava a obce Hrnčiarovce nad Parnou.

Mesto si nechá vypracovať grafický koncept na celú trasu spoločného chodníka a cyklochodníka z Trnavy až po Hrnčiarovce, s odhadovanou dĺžkou 900 metrov.

Po odsúhlasení vypracovaného grafického konceptu dodávateľ, ktorý vzíde z verejnej súťaže, vypracuje projektovú dokumentáciu len pre úsek nachádzajúci sa v katastri mesta s dĺžkou necelých 500 metrov.

Chodník pre peších má byť široký 1,5 metra, cesta pre cyklistov je navrhnutá so šírkou 2,5 metra. Komunikácia sa nachádza na pozemkoch mesta, štátu a Slovenskej správy ciest.

V katastri mesta bude spoločná cestička pre chodcov a cyklistov umiestnená od okružnej križovatky v smere do Hrnčiaroviec nad Parnou po pravej strane, pokračuje v súbehu s oplotením Johns Manville a končí ešte pred prístupovou cestou k Ústavu na výkon trestu odňatia slobody Hrnčiarovce nad Parnou – oproti odbočke k reštaurácii Na mlyne, ku ktorej sa plánuje vybudovať priechod pre chodcov a cyklistov.

V katastri Hrnčiaroviec nad Parnou bude trasa pokračovať cez prístupovú cestu k ústavu na výkon trestu. Chodník sa napojí na jestvujúcu trasu chodníka popri ceste, cyklocesta bude trasovaná popri okraji poľa až po poľnú cestu pri potoku Parná, smerujúcu k trnavským rybníkom, na ktorú sa napojí.

Na druhú stranu, cez cestu I/61, bude riešený priechod pre chodcov a cyklistov. Do obce Hrnčiarovce nad Parnou sa chodci a cyklisti dostanú ponad potok Parná novovybudovanou lávkou so šírkou 3,5 metra na Mostovú ulicu.

Súčasťou projektu spoločnej komunikácie pre chodcov a cyklistov bude riešenie verejnej zelene vo forme výsadby hygienických a estetických vegetačných plôch, ktoré budú zároveň plniť funkciu sprievodnej zelene chodníka a cyklochodníka ako je napríklad stomoradie či živý plot.

Projekt bude riešiť aj nasvietenie komunikácie systémom LED osvetlenia.

MAPA:

Ulož ako PDF
Napísal 9. mája 2019 13:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavu a Hrnčiarovce nad Parnou spojí v budúcnosti spoločná cesta určená pre chodcov a cyklistov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.