reklama

Vedľa mosta nad Trnávkou pri športovom areáli a základnej škole v Modranke má vzniknúť lávka pre chodcov a cyklistov

Medzi športovým areálom a areálom základnej školy v Modranke plánuje mesto vybudovať samostatnú lávku určenú chodcom a cyklistom.

Úzky most nad Trnávkou na okraji Modranky v súčasnosti využívajú okrem áut aj chodci a cyklisti. Most sa nacháza len niekoľko desiatok metrov od základnej školy a športového areálu.

Komunikácia je preto okrem motorovej dopravy, vrátane nákladných áut, často využívaná chodcami aj cyklistami.

FOTO: Google Street View

Mesto Trnava si v prvej fáze nechá vypracovať projektovú dokumentáciu pre stavebné povolenie s podrobnosťou realizačného projektu. Dodávateľa projektov hľadá radnica vo verejnej súťaži s predpokladanou hodnotou zákazky vo výške 13-tisíc eur s DPH.

Lávka by mala mať šírku tri metre, dĺžku 16 metrov a bude riešená ako spoločný chodník pre chodcov a cyklistov.

Zostrojená má byť z ocele a dreva. Predstavou radnice je, aby lávka bola vybudovaná podobným spôsobom ako premostenie vo Vajslovej doline medzi ulicami Fraňa Kráľa a Šípovou.

K lávke budú dobudované z oboch strán chodníky, aby bola logicky napojená na jestvujúcu sieť chodníkov. V rámci investičnej akcie sa počíta aj s rekonštrukciou a rozšírením chodníka k športovému areálu, ako aj výmenou a inštaláciou nového verejného osvetlenia.

“Lávka bude umiestnená tak, aby bolo v budúcnosti možné rozšíriť most na dva jazdné pruhy. Zároveň je potrebné, aby bol dostatočný priestor na prípadné opravy mostného telesa a lávky,” požaduje mesto od dodávateľa projektovej dokumenácie.


Lávka vo Vajslovej doline medzi ulicami Fraňa Kráľa a Šípovou

FOTO: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 2. septembra 2020 9:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Vedľa mosta nad Trnávkou pri športovom areáli a základnej škole v Modranke má vzniknúť lávka pre chodcov a cyklistov”

 1. 1
  hustilka says:

  A prečo sa konečne nespraví v Trnave nejaký cyklochodník ?
  Stále sa len robia obchvaty, podzemné a nadzemné parkoviska a MHD ide každých 10 minút aj integrovaná doprava a karta trnavčana už je.
  A cyklochodníky stále nič.

  • 1.1
   megafraška says:

   Čo by ste vlastne sceli ? Je to predsa MEGA investícia 3 tisícročia !
   Preto ju treba omieľať vo všetkých plátkoch.
   Je úžasna hlavne preto, že tam bude všetka doprava aj automobilová a to na neuveriteľných 3 metroch šírky. To vyšlo z dielne našich mestských tabuľkových architektov. Chápte ten úžas – 3 METRE slovom TRI a šeci tam budú pendluvat hore dole ! To dokážu len Modrančanskí fakíri a náš vodca.
   Palce hore friško friško a layky friško laykuyte brovce.
   Aké budú naše mesto a Modranka krásne…

 2. 2
  fazula says:

  Vraj tam bude aj zelené zatienenie lávky aby Modrančanom nepripražilo.
  Fazuľa, dróty, železné šíny a tak ako obvykle. Škoda že neni čo vyrúbať.
  Lacko s brigádnikmi budú dobrovoľne vrhať tieň a bude to aj na fejkbúku.

 3. 3
  Tóno says:

  Myslím si ,že 3 metre pre chodcov a cyklistov je akurát. Keď to bude most,ako vo Vajslovej tak neni o čom.Problém je v tom pôvodnom moste ,prechod ,len na jedno auto,hodili by sa 2 pruhy.
  Niekto sa tu vyjadril k cyklochodníkom,veď tie sa budujú stále tak nechápem ten koment.Veľmi by sa ,ale hodil a mohlo by sa stým už po toľkých rokoch niečo spraviť je chodník z modranky do Trnavy ten je potrebný,ako soľ.

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.