reklama

Vedľa mosta nad Trnávkou pri športovom areáli a základnej škole v Modranke má vzniknúť lávka pre chodcov a cyklistov

Medzi športovým areálom a areálom základnej školy v Modranke plánuje mesto vybudovať samostatnú lávku určenú chodcom a cyklistom.

Úzky most nad Trnávkou na okraji Modranky v súčasnosti využívajú okrem áut aj chodci a cyklisti. Most sa nacháza len niekoľko desiatok metrov od základnej školy a športového areálu.

Komunikácia je preto okrem motorovej dopravy, vrátane nákladných áut, často využívaná chodcami aj cyklistami.

FOTO: Google Street View

Mesto Trnava si v prvej fáze nechá vypracovať projektovú dokumentáciu pre stavebné povolenie s podrobnosťou realizačného projektu. Dodávateľa projektov hľadá radnica vo verejnej súťaži s predpokladanou hodnotou zákazky vo výške 13-tisíc eur s DPH.

Lávka by mala mať šírku tri metre, dĺžku 16 metrov a bude riešená ako spoločný chodník pre chodcov a cyklistov.

Zostrojená má byť z ocele a dreva. Predstavou radnice je, aby lávka bola vybudovaná podobným spôsobom ako premostenie vo Vajslovej doline medzi ulicami Fraňa Kráľa a Šípovou.

K lávke budú dobudované z oboch strán chodníky, aby bola logicky napojená na jestvujúcu sieť chodníkov. V rámci investičnej akcie sa počíta aj s rekonštrukciou a rozšírením chodníka k športovému areálu, ako aj výmenou a inštaláciou nového verejného osvetlenia.

„Lávka bude umiestnená tak, aby bolo v budúcnosti možné rozšíriť most na dva jazdné pruhy. Zároveň je potrebné, aby bol dostatočný priestor na prípadné opravy mostného telesa a lávky,“ požaduje mesto od dodávateľa projektovej dokumenácie.


Lávka vo Vajslovej doline medzi ulicami Fraňa Kráľa a Šípovou

FOTO: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 2. septembra 2020 9:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vedľa mosta nad Trnávkou pri športovom areáli a základnej škole v Modranke má vzniknúť lávka pre chodcov a cyklistov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.