reklama

Lávku ponad Trnávku pre havarijný stav uzavreli

Od 16. januára 2017 do odvolania je uzavretá lávka pre chodcov ponad potok Trnávka.

Mesto Trnava oznamuje občanom, že z dôvodu havarijného stavu lávky pre peších z ulice Fraňa Kráľa na Vlársku je od 16. januára 2017 lávka uzavretá.

“Žiadame týmto občanov, aby rešpektovali osadené dopravné značenie a aby vo vlastnom záujme a v rámci bezpečnosti nevstupovali na objekt lávky,” upozorňuje mestský úrad.


Lávka vo Vajslovej doline

MAPA:

Ulož ako PDF
Napísal 17. januára 2017 21:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

32 komentárov pre “Lávku ponad Trnávku pre havarijný stav uzavreli”

 1. 1
  jano says:

  Teraz v zime , no múdre rozhodnutie, ako s ďetmi v zime do školky , celé to obchádzať, minimálne 2 roky o tom trepete , už mala byť dávno nová, a čo tak túto starú provizorne dočasne zabezpečiť , najskôr nie sú financie , potom ešte dodávateľ , zima a blalalala, , takže sa začne o 2 mesiace ,velké vďaka

  • 1.1
   pečiatka says:

   Najprv treba vypracovať štúdiu. Analýza asi na dva roky. To je taký štandard. Potom uvidíme, možno sa to bude potom analyzovať. Vieš, či to má zmysel. CCa dva roky. Medzitým decká odrastú, analýza už bude neaktuálna, tak spravíme prieskum aktuálnosti analýzy. Takto dosiahneme nárok na predčasný dôchodok a už nám to žily trhať nebude.

  • 1.2
   chodec says:

   zabudni na dva mesiace

 2. 2
  viktor says:

  Minulý štvrtok som po nej prechádzal, bol na nej sneh a ľad, inak vôbec nevyzerala nebezpečne.

 3. 3
  Tak tak says:

  V tejto stvrti , uplny kusocek od lavky byva nemenovany pan poslanec , ktory robi pre svoje mesto a predovsetkym mestsku cast ” vsetko , co sa da “. ( rozumej nic ) to muselo za tie roky necinnosti poslancov za juh prist az tak daleko? Je to jeho hanba:)
  Zabudli ste este na studiu realizovatelnosti rekonstrukcie lavky :)
  Aspom vidite, ako nas obcanov maju u riti.
  Proste tom tam cele sa to tam zMrazilo :)

 4. 4
  Rastislav Mráz says:

  Tak tak máte úplnú pravdu, ten poslanec bývajúci neďaleko lávky iste môže za jej zúfalý stav. Jednoducho tým, že často po nej chodí a pri jeho nadváhe… Skutočnosť však je taká, že odkedy tu poslancujem upozorňujem na zlý stav lávky, ktorá je zrelá na úplnú demontáž a výstavbu novej. Kompetentní na meste boli konečne posúdiť jej statiku a zistili, že realita je ešte horšia ako sa čakalo… V tohtoročnom rozpočte má lávka už svoju položku, tak sa teším na dobrý výsledok, ktorý budem priebežne monitorovať. Čo bolo treba podľa Vás urobiť viac?

  • 4.1
   občan says:

   …že lávka už mohla byť dávno po rekonštrukcii vzhľadom k tomu, že KDH vládlo na meste viac ako 16 rokov

  • 4.2
   pepo says:

   Odkedy ste členom KDH ? Asi neviete že KDH alebo presnejšie koalícia KDH – Smer tu vládla zhruba 20 rokov, lávka sa asi nepokazila včera.
   Je dobré, že sa tešíte ale je to také obvyklé farizejské, lebo vy ste sa zdržali v hlasovaní o rozpočte, čo je fakticky proti a iní museli za vás rozpočet schváliť, teda aj opravu lávky. Vaša snaha a tých čo nehlasovali asi smerovala k tomu aby bolo provizórium a teda by nebola ani lávka.
   Ak mladší v KDH neprekročia tieň a budú držať basu so starými zatrpknutými nemajú šancu.

  • 4.3
   Juraj Fuzák says:

   Cau Rasto, uz nic viac nebolo treba spravit, len mozno za tu polozku v rozpocte a rozpocet samotny zahlasovat, lebo keby bolo podla tvojho hlasovania tak lavka tento rok spadne ;)

  • 4.4
   jozo says:

   Pán Mráz,ale veď Vy ste nehlasovali za rozpočet!!!!Tak sa tu nechváľte cudzím perím!!

  • 4.5
   pre rasta says:

   To ti nieje blbe Rastik takto verejne sa chvalit cudzim perim,ked si nehlasoval za rozpocet? Hanba ti aj celemu tvojmu KDH! Ze nemate kozu na ksichte takto sa verejne prezentovat.

 5. 5
  micro says:

  …šak uš len most

 6. 6
  Lubo says:

  Ako som počul a vidím poslanec Mráz robí dosť,možno sa ale málo zviditeľňuje na Facebooku a inde. Keďže nastala takáto situácia, treba konať , na jeseň tu merali, je január, doposiaľ nie je na obnovu lávky/myslím samotnú stavbu ,nie štúdiu či posudky/ vypísané verejné obstarávanie, takže minimálne 2 až 3 mesiace , takže ako som už písal treba provizórne zabezpečenie na prechodnú dobu, nič ťažké zabezpečiť podperami , p. primátor a ostatný chýba Vám obyčajný sedliacky rozum,treba si určiť priority, veď Vás na úrade je velmi veľa, priveľa, ako bolo písané vraj pribudlo okolo 20 – 30 zamestnancov, no a neviem či to je úplne presné možno aj viac.

  • 6.1
   sedlák says:

   sedláckeho rozumu sme tu mali doteraz dosť – stačilo

   • 6.1.1
    juraj says:

    Nič iné som ani nečakal, ale pamätaj, že:
    “nech prídeš vo svojej kariére akokoľvek vysoko, správa sa tak, aby si sa mal kam vrátiť”

  • 6.2
   juraj says:

   Aký sedliacky rozum, aký zdravý úsudok, aké priority, to sú veci, za ktoré Vás tu len vysmejú. Keby v tejto chvíli vypli internet, alebo len Facebook, tak niektorí zahynú. Človeka z opice urobila práca, nie politická strana.

 7. 7
  sisa says:

  Nevidím tu p. Fuzáka, že by to vzdal

 8. 8
  občan says:

  A to ešte pán poslanec Mráz – to ako v posledných min. 20 rokoch mesto spravovalo mestský majetok, keď budova športovej haly je v dezolátnom stave možno aj pred zbúraním a zrazu Vy a Butko idete riešiť na decembrovom zastupiteľstve tento stav ? A kto ho zapríčinil ?

 9. 9
  bývalý ženista says:

  Uvedenie do užívateľného stavu takejto minilávky bola práca pre bývalých záklaďákov tak na 2 dni, t.j. výmena povrchu a v prípade statických problémov jej podopretie. Je to lávka pre ľudí idúcich pešo alebo na bicykli, tanky ani autá tade predsa nepôjdu.

  • 9.1
   rbwtt says:

   Naprostý súhlas
   Píšem ako jeden už z mála pôvodných obyvateľov štvrte tzv. starousadlíkov. Teraz trochu odbočím od problému lávky a dám trochu nostalgie: čo sa pre nás zmenilo po prevrate 1989 :
   zrušili nám reštiku Spartak, kde sme sa roky družne stretávali
   v tesnej blízkosti domov vybudovali firmu na výrobu polystyrénu – ten prenikavý pisklavý zvuk v noci neprajem nikomu
   zrušili nám detské ihrisko medzi domami na Strednej ulici, ihrisko pri činžiakoch na Jasnej je v dezolátnom stave už dlhé roky
   dopravná situácia na Bulharskej je neúnosná, stalo sa tam viacero nehôd, obyvatelia žiadali retardéry, žiadna odozva…asi sa čaká na ďaľšie neštastie
   najnovšie chýry hovoria o tom že idú rušiť predajňu Jednota, ktorá nám slúži vyše 40 rokov, v našej štvrti je veľa starých a menej mobilných ľudí, ktorí tu pravidelne nakupujú
   a na dôvažok nám hrozí nové biznis centrum v nemocnici s extrémnym zahustením dopravy, hluku a smradu
   … a k tomu lávka v havarijnom stave, kade chodia desiatky ľudí do práce, školy či mamičky s deťmi do neďalekej škôlky

 10. 10
  jano says:

  Komentár bývalého ženisty nemá chyby presne tak, ale to by museli páni na meste rozmýšlať v čele s primátorom, kovbojka okolo jednej minilávky, ženista palec hore, len dúfam, že si to všetci kompetentný prečítajú, inak o tom podopretí už tu bola reč, jednoduchý spôsob sfunkčniť lávku , kým nebude nová, ale prečo to robiť všetko jednoducho keď sa to môže robiť zložito a TRANSPARENTNE s tým, že” rok ” dopredu to vše bude behať po mediách a sociálnych sieťach čo mienime robiť.

 11. 11
  juraj says:

  Ženista super, konečne prvé rozumné riešenie, a nie dohady kto čo neurobil, kto čo urobil, kto aké má a nemá zásluhy, veď sú na meste všetci do jednoho platený aby robili pre mesto včítane primátora, a tie haleluja myslím už občanom idú na city, my sme lepší ako oni, my sme najlepší.

  • 11.1
   Bumbum says:

   Mas recht, tie kadehacke ublizene nareky jak im vsetci krivdili a pritom co vsetko oni za 20 rokov urobili sa uz nedaju citat.

 12. 12
  jozo says:

  Páni urobiť most síce pre peších za dva dni?Bodaj by.Ale,treba si uvedomiť jednu vec,že najprv mesto muselo-poslanci schváliť peniaze na ten most a keď už schválilo,tak musí,opakujem musí vypísať verejnú súťaž na projekt a firmu,ktorá bude opravovať most.Stavebné povolenia a pod.No a potom sa môže aj bývalý ženista prihlásiť do súťaže a urobiť s kamarátmi pokazený most…

 13. 13
  juraj says:

  Ženista nehovorí len o novom moste, len kým bude všetko vybavené čo ste písali, tak aspoň dočasne podoprieť,jedno je jasné úradníkom všetko nehorázne dľho trvá, ale melie sa o tom celý rok, choré

 14. 14
  bývalý ženista says:

  Cestný most cez Trnávku na Mikovíniho pravdepodobne tiež už melie z posledného, možno by nebolo od veci mať dobré kontakty s armádou, vybaviť popredu všetko potrebné k oprave mosta a na dobu samotnej realizácie opravy (cca 3-4 mesiace) použiť na obchádzku kúsok vedľa armádny most AM-55 alebo MT-55 (oba nosnosť 50 ton), (ak sa použije na obchádzku pre tie kamióny Zelenečská ulica, tak na nej ten kanalizačno-poklopový tankodrom povolí a bude súca na rekonštrukciu).

  S takouto technikou (mostný tank MT-55A, AM-55 automobilový podvozok) nie je pre ženistov problém položiť 50 tonový most za čas pod 10 minút. Ukážka : https://youtu.be/cU2D2AkRHss

  Pánové, hovorí niekomu ešte niečo pojem TTD (technicko-taktické dáta)? http://www.vojenskatechnika.sk/mt55/mt55.htm
  http://www.armytechnika.cz/nabidka/pasova-technika/tanky/mostni-tank-mt-55a

  Perlička na záver:
  Aj o tom, ako cez potok Trnávka armáda urýchlene stavala v máji istého roku za dramatických okolností most z mostného tanku MT-55A pre ťažké mechanizmy sa píše v článku http://www.veps.mil.sk/index.php?ID=10982 (vopred sa ospravedlňujem za pokus o manipuláciu na spôsob bulváru). Na získanie lepšieho prehľadu o možnostiach techniky je vhodné si pozrieť aj fotografie na konci článku.

  • 14.1
   bývalý tankista says:

   Tank T55 M sa môže brodiť v hĺbke 1,4 m a s prípravou do 5,5 m.
   Na prekonanie Trnávky sú to dostatočné parametre.
   Mráz by mohol iniciovať v rozpočte, za ktorý nehlasoval kúpu takéhoto tanku, na horšie časy. Aktuálne sa nachádzajú v kovošrote, Sýrii a pod.
   Problém je že Slovenská armáda má celkom až 30 tankov. Niekedy tanková rota mala 10 tankov a velili jej čatári alebo podporučíci. Teda 3 rotám = 30 ks by velili 3 čatári resp ppor.Teraz 30 tankom velí 20 generálov.
   Ženista mám pochybnosti, že technika ako uvádzaš je k dispozícii – daj info.

 15. 15
  tak-tak says:

  Trnava juh, akokeby nemala ani svojich zastupcov v radoch poslancov.
  Absolutne sa da suhlasit z horeuvedenym komentarom rbwt a zanedbanych a zrusenych detskych ihriskach, zeleni, este povolili aj chcemicku fabriku na vyrobu polystyrenu na volnej ploche, kde mal priemysel ustupit a uz tam nebytak je v dotyku obytna zona-, akokeby Tatrachema a ostatne fariky- vyroby plastov uz nestacili. A doprava a vybavenost – no coment.
  Zaspalo to tu veru na dlhe roky a iba tak carovnym prutikom sa to nezmeni. To este nespomenul spalovnu odpadu v nemocnici- iba zopar metrov od obytnych domov na tamskovicovej a teraz schvalene obchodne domy v arely nemocnice- rozumej na ploche rezrvnych ploch pre mozno novu nemocnicu :)
  KOCURKOVO

 16. 16
  . says:

  Ak sa vykonala revízia mosta s výsledkom zákazu používania a na základe toho tam dajú zákazovú značku miesto zátarasov, tak taký alibizmus považujem za brutálny postoj kompetentných voči obyvateľom. Po tom moste i naďalej môžu bez zábran prechádzať deti, opilci, mentálne postihnutí a iní nevšímavci. Je mi to jedno, kto o tom riešení rozhodol, či je to kádehák alebo nejaký lepšák, pre mňa je to veľmi nezodpovedné riešenie.

 17. 17
  Milan says:

  Myslenie hodné sliepok na všetko majú upozorňovať občania, vysoko alibistické ako sa píše vyššie , tak je nebezpečná či nie je, len by ma zaujímalo kedy začnú stavebné práce, o mesiac, dva, tri……….

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.