reklama

Novú lávku vo Vajslovej doline chcú dokončiť v novembri

V týchto dňoch sa začína výstavba novej lávky ponad Trnávku z Ulice Fraňa Kráľa na Šípovú ulicu a za priaznivých poveternostných podmienok bude dokončená už v novembri, informovala trnavská radnica. Na realizáciu stavby je v rozpočte mesta vyčlenených 101 504 eur.

Postup prác od idey až po realizáciu musel byť rýchly, lebo zo statického posudku, ktorý mesto dalo vypracovať v októbri 2016, vyplynulo, že základové železobetónové piliere mosta už nie sú dostatočne súdržné a teleso mosta je v havarijnom stave.

Nasledovala aktualizácia minuloročného rozpočtu mesta, v rámci ktorej bola doplnená položka na vypracovanie projektovej dokumentácie, ktorá rieši odstránenie mostného objektu a výstavbu nového mosta v novej polohe.


Stará lávka bude čoskoro minulosťou, novú dokončia zrejme ešte v tomto roku

V porovnaní so starou lávkou, ktorá bola priúzka, nová bude tri metre široká a bezpečne po nej prejdú oproti sebe nielen chodci, ale aj dvaja cyklisti. Okrem toho dôjde k dispozičnej zmene, ktorá odstráni nepríjemnú zákrutu chodníka vedúceho k lávke.

Teleso starej lávky bude odstránené aj s krajnými oporami. Existujúce piliere, na ktorých je na oceľovej podpornej konštrukcii osadené nadzemné vedenie plynovodu, budú ošetrené otryskaním a sanačnou maltou.

Nová lávka bude založená s pomocou veľkopriemerových plávajúcich pilót s pätou na úrovni ílovitých štrkov. Krajné opory budú tvorené železobetónovými monolitmi. Osemnásť metrov dlhá nosná konštrukcia mostu bude z ocele, podlaha z pevného dreva.

(TS)


Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 25. septembra 2017 5:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Novú lávku vo Vajslovej doline chcú dokončiť v novembri”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.