reklama

Pre havarijný stav vylúčia od 12. augusta 2019 z mosta v Hlohovci nákladnú dopravu nad dvanásť ton

Trnavský samosprávny kraj od 12. augusta 2019 vylúči nákladnú dopravu nad 12 ton z cestnej premávky v meste Hlohovec. Dôvodom je havarijný stav cestného mosta, a to do času, kým neprebehne jeho komplexná rekonštrukcia.

Trnavská župa pripravuje komplexnú rekonštrukciu cestného mosta.

„Momentálne prebieha príprava projektovej dokumentácie, ktorá určí celý rozsah rekonštrukčných prác, ako aj ich časový harmonogram,“ informoval riaditeľ Správy a údržby ciest Trnavského samosprávneho kraja Dalibor Trebichalský.

Reprofoto: Google Street View

Výnimku na prejazd dostanú autobusy verejnej dopravy, vozidlá správy a údržby ciest a vozidlá prevážajúce komunálny odpad.

Most sa nachádza na ceste II/513 v intraviláne mesta Hlohovec a premosťuje miestne komunikácie cez rieku Váh.

Jeho dĺžka je 348 m, šírka 11,5 m. Vybudovaný bol v rokoch 1962 – 1964.

„Intenzita dopravy na moste sa pohybuje v čase medzi 7. až 18. hodinou od 1400 až do 1900 vozidiel za hodinu,“ poznamenal Trebichalský.

Ulož ako PDF
Napísal 4. augusta 2019 21:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.