reklama

Otvorenie mosta cez Váh v Hlohovci sa posúva o tri týždne, autá naň pustia najskôr až tesne pred Vianocami

Otvorenie rekonštruovaného mosta ponad Váh v Hlohovci sa posunie najmenej o tri týždne. Oznámila to trnavská župa. Pôvodný termín sprejazdnenia mosta pre dopravu presunuli z 30. novembra na 23. decembra 2022.

„Vzhľadom na vplyv počasia a nutnosť dodržania technologických postupov bol termín sprejazdnenia mosta pre autá stanovený na 23. decembra 2022. Chodci by sa na most mali vrátiť už 9. decembra, pričom budú prechádzať po nových chodníkoch,“ informovala župa 21. novembra.

Aktuálne sa zhotoviteľ zameriava na izoláciu betónovej spádovej dosky a následné asfaltovanie vozovky. Prebehnú aj skúšky zaťažiteľnosti mosta, na základe ktorých bude určený režim premávky.


Rekonštrukcia mosta v Hlohovci

Ilustračné foto: trnava-live.sk

„Zhotoviteľ nám avizoval časový sklz v prácach, ktorý spôsobí odklad termínu jeho sprístupnenia pre verejnosť. Po dohode so zhotoviteľom budú chodci prechádzať po nových chodníkoch od 9. decembra. Následne 23. decembra sa na most vrátia autá,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Podľa Dalibora Novotného zo Združenia SMS – Kovo-Sklo Hlohovec, ktoré je dodávateľom stavebných prác,„došlo počas realizácie prác v projekte k zmenám, ktoré sa týkali zosilnenia predpätia nosnej konštrukcie. Následkom týchto zmien je bohužiaľ časový sklz a zároveň sme sa dostali do zimného obdobia, kedy progres prác výrazne ovplyvňujú klimatické podmienky. Robíme však všetko preto, aby sme časové omeškanie znížili na minimum – navýšili sme napríklad počet pracovníkov, nasadili sme špeciálne temperované stany a práce realizujeme aj po zotmení.“

Most číslo 513-006 cez rieku Váh v Hlohovci má 343 metrov a nachádza sa na ceste II/513. Bol postavený v 60. rokoch, pričom už 40 rokov prakticky nebol opravovaný. V lete 2019 bola po diagnostike mosta vylúčená nákladná doprava s váhou presahujúcou 12 ton.

Cieľom župy bolo spomaliť tempo degradácie mosta tak, aby sa nemuselo pristúpiť k ďalším obmedzeniam, ako napríklad k zúženiu jazdných pruhov alebo zníženia rýchlosti jazdy. Realizovaná komplexná rekonštrukcia mosta výrazne predĺži jeho životnosť. Navyše pribudnú nové chodníky a cyklotrasy po oboch stranách mosta.

Na projekt získala trnavská župa nenávratný finančný príspevok vo výške 5,3 milióna eur z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).

Ulož ako PDF
Napísal 22. novembra 2022 8:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.