reklama

Ďalší posun ukončenia stavebných prác počíta s otvorením mosta v Hlohovci najskôr až v januári 2023

V dôsledku potreby dodržania technologických postupov prác a následného vykonania skúšky zaťažiteľnosti mosta sa termín sprejazdnenia mosta v Hlohovci pre dopravu posúva do nového roka. V prípade priaznivých výsledkov skúšky zaťažiteľnosti a následného vydania kladného stanoviska dotknutých orgánov by most mohol byť otvorený v prvej polovici januára 2023, informovala trnavská župa 22. decembra, deň pred očakávaným otvorením mosta pre dopravu.

Po položení asfaltových vrstiev na moste uplynulý víkend aktuálne prebieha zosilňovanie konštrukcie mosta. Konkrétne ide o predpínanie externej konštrukcie a jej injektáž, ktoré zvýšia nosnosť mosta.

„Následne, predbežne 28. decembra 2022, bude vykonaná skúška zaťažiteľnosti mosta, na základe výsledkov ktorej zaujmú stanoviská okresný úrad, dopravný inšpektorát a ďalšie orgány. V záujme zabezpečenia časovej a vecnej synchronizácie ďalších krokov boli zástupcovia týchto inštitúcii prizvaní už na kontrolný deň stavby, ktorý sa uskutočnil vo štvrtok 22. decembra 2022,“ uviedol Trnavský samosprávny kraj.


Práce na hlohoveckom moste, december 2022

FOTO: TTSK

Po dohode zúčastnených strán bol termín miestneho zisťovania a stavebného konania stanovený na 9. januára 2023. V prípade ich kladného záveru bude následne most daný do predčasného užívania. V tejto súvislosti bude určený režim premávky.

Most je v súčasnosti otvorený pre peších. Stále sú k dispozícii dočasné záchytné parkoviská na oboch brehoch Váhu.

Posilnené vlakové spojenie medzi Hlohovcom a Leopoldovom tiež ostáva zachované. Podrobnejšie informácie a mapy sú dostupné na www.hlohoveckymost.sk.

Vyše 340 – metrový most cez Váh v Hlohovci uzavreli 30. marca 2022 z dôvodu havarijného stavu. Otvorenie pre dopravu bolo pôvodne plánované na 30. novembra, neskôr termín posunuli na 23. decembra 2022.

Rekonštruckia má trvať 18 mesiacov, práce sú rozdelené na tri etapy, uzávierka pre dopravu bola plánovaná na 6 mesiacov.

Rekonštrukcia má stáť 5,34 milióna eur s DPH, vlastníkom mosta je Trnavský samosprávny kraj.

Bol postavený v 60. rokoch, pričom už 40 rokov prakticky nebol opravovaný. V lete 2019 bola po diagnostike mosta vylúčená nákladná doprava s váhou presahujúcou 12 ton.

Ulož ako PDF
Napísal 23. decembra 2022 15:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.