reklama

Na konci júla chce mať mesto vysúťaženého dodávateľa novej lávky cez Trnávku

Na konci júla chce mať mesto vysúťaženého dodávateľa výstavby novej lávky nad Trnávku v lokalite Vajslovej doliny medzi ulicami Fraňa Kráľa – Šípová.

Z dôvodu havarijného stavu je lávka uzavretá už od polovice januára 2017.

Ak mesto úspešne ukončí verejnú súťaž, nová lávka by mala byť hotová do 60 kalendárnych dní od podpisu zmluvy s dodávateľom, teda niekedy na konci septembra 2017. Lehota na predkladanie súťažných ponúk uplynie 24. júla.

Predmetom zákazky je odstránenie súčasného mostného objektu a výstavba nového mosta v novej polohe.

Súčasťou zámeru je aj sanácia existujúcich pilierov a úprava vedení Západoslovenskej energetiky a Slovak Telekomu.


Lávka vo Vajslovej doline je pre havarijný stav uzavretá takmer pol roka

Nosná konštrukcia novej lávky bude mať rozpätie 17,5 metra, celková dĺžka nosnej konštrukcie dosiahne 18 metrov.

Celková šírka konštrukcie lávky je 3,58 metra a svetlá šírka lávky dosiahne 3 metre. Podlaha bude z drevených fošien.

Po novej širšej lávke bezpečne prejdú oproti sebe nielen chodci, ale aj dvaja cyklisti. Okrem toho dôjde k dispozičnej zmene, vďaka ktorej sa odstráni nepríjemná zákruta chodníka smerom k lávke. Nová konštrukcia lávky pri kvalitnej údržbe vydrží minimálne sto rokov, sľubuje mesto Trnava.

Lávka dlhé roky slúžila chodcom a cyklistom ako prepojenie medzi Vajslovou dolinou a Tulipánom. Pred zimnou sezónou na jseň 2016 však odbor dopravy a komunálnych služieb mestského úradu osadil značku, ktorá oznamuje, že lávka je v havarijnom stave.

Zo statického posudku, ktorý mesto dalo vypracovať, vyplýva, že základové železobetónové piliere mosta už nie sú dostatočne súdržné a betón sa rozpadáva.

Predpokladaná hodnota projektu je 107-tisíc eur s DPH, konečnú cenu môže ešte stlačiť verejná súťaž.

Vizualizácia: Valbek, s.r.o.

Ulož ako PDF
Napísal 4. júla 2017 10:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.