reklama

Rekonštrukcia časti Mikovíniho ulice vrátane mosta cez Trnávku je v stavebnom konaní

AKTUALIZOVANÉ 13. 7.

Dlhodobo plánovaná rekonštrukcia Mikovíniho ulice a poškodeného mosta je na začiatku stavebného konania. Začiatkom júla 2018 bol spustený proces súvisiaci s vydaním stavebného povolenia, ktoré sa týka úseku od kruhovej križovatky so Zelenečskou ulicou po mostné teleso cez Trnávku. Stavebné povolenie druhej časti rekonštrukcie Mikovíniho ulice v úseku od mosta po križovatku s Priemyselnou ulicou bolo zverejnené na úradnej tabuli mesta Trnava 12. júla 2018.

Ako vyplýva z predloženého projektu, stavba začne pred deliacim ostrovčekom vetvy kruhovej križovatky Zelenečská – Mikovíniho.

Šírka zrekonštruovanej obojsmernej komunikácie bude 8,5 metra, vozovka bude mať asfaltový povrch. Dĺžka riešeného úseku je približne 250 metrov.

Súčasťou obnoveného úseku bude aj novovybudovaný chodník z dlažby. Na dvoch miestach bude k Mikovíniho ulici riešené napojenie k rezidenčnému prijektu MIKO.

Reprofoto: Google Street View

V rámci opravy mostného telesa príde k úpravám nosnej konštrukcie, spodnej stavby a okolia mosta. Príde k demontáži zábradlia, vyfrézujú vrstvy komunikácie, odstránia chodníkové rímsy, odvodňovacie žľaby, mostné závery, izolácie a vozovkové vrstvy až po úroveň horného povrchu nosnej konštrukcie.

Projekt nerieši zásah do existujúceho zakladania spodnej stavby. Jestvujúca nosná konštrukcia nebude okrem sanácie dotknutá.

„Po búracích prácach bude nasledovať vyčistenie povrchu nosnej konštrukcie, nanesenie spojovacieho náteru, vŕtanie spriahajúcich tŕňov, pokládka nového spádového betónu, položenie izolácie mostovky, osadenie odvodňovačov, mostných záverov, realizácia chodníkových ríms, osadenie zábradlia. Medzi mostné závery sa položí asfaltová konštrukcia komunikácie,“ uvádza sa v predloženom zámere.

Úpravy zasiahnu aj priestor pod mostom. Brehy koryta budú dláždené lomovým kameňom, od priestoru mosta odvedú stavebnými úpravami vodu jeden meter širokým žľabom.

V tomto úseku plánujú tiež vymeniť a presunúť dva stožiare verejného osvetlenia.

Na rekonštrukciu Mikovíniho ulice, ktorá je v rozpočte mesta Trnava plánovaná v roku 2018, majú byť použité prostriedky z bankového úveru vo výške 1,5 milióna eur, prijatie ktorého schválilo mestské zastupiteľstvo v minulom roku.

MAPA:

Ulož ako PDF
Napísal 12. júla 2018 9:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Rekonštrukcia časti Mikovíniho ulice vrátane mosta cez Trnávku je v stavebnom konaní”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.