reklama

Pre rekonštrukciu cesty a mosta uzavrú 4. februára na tri mesiace časť Mikovíniho ulice

V pondelok 4. februára 2019 začne avizovaná rekonštrukcia mosta na Mikovíniho ulici. Z dôvodou stavebných prác bude časť ulice pre dopravu uzatvorená.

Úplná uzávierka 270-metrového úseku cesty medzi mostom a okružnou križovatkou Mikovíniho – Zelenečská začne platiť v pondelok 4. februára a trvať má až do 3. mája 2019.

Obchádzková trasa bude vedená po uliciach Nitrianska, Tamaškovičova a Zelenečská.

Zmeny sa dotknú aj liniek Mestkej autobusovej dopravy č. 5 a č. 35.


Most na Mikovíniho ulici

Ak vyplýva z podkladov stavebného konania, rekonštrukcia začne pred deliacim ostrovčekom vetvy kruhovej križovatky Zelenečská – Mikovíniho.

Šírka zrekonštruovanej obojsmernej komunikácie bude 8,5 metra, vozovka bude mať asfaltový povrch. Dĺžka riešeného úseku je približne 270 metrov.

Súčasťou obnoveného úseku bude aj novovybudovaný chodník z dlažby. Na dvoch miestach bude k Mikovíniho ulici riešené napojenie k rezidenčnému prijektu MIKO.

V rámci opravy mostného telesa príde k úpravám nosnej konštrukcie, spodnej stavby a okolia mosta. Príde k demontáži zábradlia, vyfrézujú vrstvy komunikácie, odstránia chodníkové rímsy, odvodňovacie žľaby, mostné závery, izolácie a vozovkové vrstvy až po úroveň horného povrchu nosnej konštrukcie.

Úpravy sa majú dotknúť aj priestoru pod mostom. Brehy koryta majú byť dláždené lomovým kameňom, od priestoru mosta odvedú stavebnými úpravami vodu jeden meter širokým žľabom.

V tomto úseku plánujú tiež vymeniť a presunúť dva stožiare verejného osvetlenia.

Ulož ako PDF
Napísal 28. januára 2019 17:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pre rekonštrukciu cesty a mosta uzavrú 4. februára na tri mesiace časť Mikovíniho ulice”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.