reklama

Mesto ide súťažiť rekonštrukciu polkilometrového úseku Mikovíniho ulice

Mesto spúšťa súťaž na rekonštrukciu Mikovíniho ulice. Plánovaná obnova sa dotkne približne polovičnej dĺžky Mikovíniho ulice v úseku od Zelenečskej po križovatku s Priemyselnou ulicou v dĺžke asi 450 metrov. Riešený usek je rozdelený do dvoch samostatných častí – prvá z nich od kruhovej križovatky so Zelenečskou po most cez Trnávku je na začiatku stavebného konania, druhá časť od mosta po Priemyselnú ulicu má niekoľko dní vydané stavebné povolenie.

Predpokladané investičné náklady na stavebné práce sú 1,47 milióna eur s DPH. Konečnú cenu zrejme ešte znížia súťažné ponuky predložené v tendri.

Firmy, ktoré sa budú o zákazku uchádzať, môžu predkladať svoje návrhy do 8. augusta 2018.

Trvanie obnovy Mikovíniho ulice a mosta ponad Trnávku odhaduje mestský úrad na približne 7 mesiacov. Stavebné práce by v prípade úspešného ukončenia verejnej súťaže mohli začať najskôr na konci augusta či v priebehu septembra.


Mikovíniho ulicu opravia po križovatku s Priemyselnou

Reprofoto: Google Street View

Prvá etapa (úsek Zelenečská – most cez Trnávku) je rozdelený do štyroch stavebných objektov – rekonštrukcia časti miestnej komunikácie, rekonštrukcia mosta, odvodnenie komunikácie a verejné osvetlenie.

„Vzhľadom na rozsah a náročnosť stavebných prác počas prvej etapy je nutné, aby boli práce vykonávané za úplnej uzávierky dopravy na Mikovíniho ulici. Projekt uvažuje s dočasným presmerovaním dopravy na obojsmernú obchádzkovú trasu,“ pripomína mesto Trnava.

Zemné práce budú spočívať vo vybúraní vozovky na komunikácií, výkopoch v okolí mosta pre úpravy a spevnenie, výkopoch pre položenie kanalizačného potrubia a vedenia verejného osvetlenia.

Na mostnom objekte dôjde k odbúraniu jednotlivých častí mostného zvršku vrátane vozovky a záchytných zariadení. Na samotnej komunikácii budú uskutočnené demolácie najmä vozovkových vrstiev a konštrukcie chodníka.

Druhá etapa (od mosta po Priemyselnú) počíta s cyklotrasou šírky 3 metre na južnej strane cesty, na severnej strane bude chodník pre peších.

Práce sa budú realizovať za čiastočnej uzávierky s oddelením verejnej premávky od staveniska.

Táto časť je rozdelená na stavebné objekty Komunikácie a spevnené plochy, Zeleň, Verejné osvetlenie, Ochrana podzemných vedení a Preložka vzdušného vedenia.

Komunikácia bude široká 8,5 metra so šírkou jazdných pruhov 3,25 metra.

Úsek bude čiastočne vybúraný a nahradí sa novou konštrukciou vozovky, na časti sa sfrézuje obrusná vrstva, ktorá bude nahradená novou.

Búracie práce budú pozostávať z vybúrania plnej konštrukcie asfaltovej vozovky, z frézovania, vybúrania vozovky pri napojovaní na jestvujúce komunikácie, vybúrania asfaltových a betónových chodníkov, vybúrania vjazdov do objektov a vybúrania obrubníkov.

Na rekonštrukciu Mikovíniho ulice, ktorá je v rozpočte mesta Trnava plánovaná v roku 2018, majú byť použité prostriedky z bankového úveru vo výške 1,5 milióna eur, prijatie ktorého schválilo mestské zastupiteľstvo v minulom roku.


Aktuálne plánovaná rekonštrukcia sa týka približne polovice Mikovíniho ulice

Ulož ako PDF
Napísal 19. júla 2018 2:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.