reklama

Mesto si zoberie úvery na obnovu areálu Slávie, Mikovíniho ulice aj rekonštrukcie škôl

Tri úverové rámce v celkovej výške 4,5 milióna eur schválili poslanci trnavského zastupiteľstva na utorňajšej schôdzi v rámci druhej aktualizácie rozpočtu mesta Trnava na rok 2017.

Na základe hlasovania poslancov si radnica môže zobrať úvery v hodnote do 1,5 milióna eur na modernizáciu športového areálu Slávie, a v rovnakej výške aj na rekonštrukciu Mikivíniho ulice a na obnovy materských a základných škôl.

Pôvodný návrh aktualizácie rozpočtu počítal len s jedným úverom do Slávie. V rámci rozpravy prišiel s ďalším návrhom na prijatie úveru na Mikovíniho ulicu Klub nezávislých poslancov. Poslanec Pobiecký navrhol financovať z nového úveru obnovu materských a základných škôl.

Hlasovaním poslanci rozhodli o tom, že v vedenie mesta môže rokovať o troch nových úveroch. Návrh poslanca Bošnáka na 2,5-miliónový úver do opravy Mestskej športovej haly neprešiel, no poslanci vyčlenili 50-tisíc eur na projektovú dokumentáciu rekonštrukcie haly.


Areál Slávie

Ilustračné foto

Podľa slov primátora Petra Bročku mesto aktuálne finišuje s prípravou jednotlivých projektov nových športovísk na Slávii.

V areáli pribudnú napríklad bežecké dráhy, zrenovujú a upravia vrhačský areál vedľa telocvične, Trnavčanom by mali slúžiť aj nové nohejbalové a basketbalové ihriská či ihrisko s umelou trávou.

„Športoviská budú prístupné širokej verejnosti, vrátane nových bežeckých dráh. Predpokladáme, že väčšina z nich bude dokončená na jeseň tohto roku a od jari 2018 už budú plne k dispozícii Trnavčanom,“ priblížil.

Mikovíniho ulicu mesto zrekonštruuje v celej dĺžke od kruhovej križovatky na Zelenečskej po Nitriansku.

Projektová dokumentácia je v tejto fáze pripravená na polovicu ulice. Stavebné práce chce mesto začať ešte v tomto roku.

K rozhodovaniu o čerpaní financií na tretí 1,5-miliónový úver do škôl bude vytvorená pracovná skupina, ktorá navrhne, kde budú peniaze použité.

Radnica v tejto chvíli nevie, či bude akcie financovať z troch úverov alebo všetky akcie spojí do jedného balíka. „Po rokovaní s bankami sa ukáže, či bude pre nás výhodnejšie čerpať jeden úver vo výške 4,5 milióna alebo tri samostatné úvery na každú akciu zvlášť,“ poznamenal Bročka.

Aktuálne má mesto úvery vo výške 13,8 milióna eur. Sumu 8,7 milióna eur predstavujú úvery na investičné akcie a 5,1 milióna eur je výška zostatku úverov zo Štátneho fondu rozvoja bývania.

V roku 2016 neprijalo mesto Trnava žiadny nový úver na financovanie kapitálových výdavkov. Oproti predchádzajúcemu roku mesto znížilo úverovú zaťaženosť z 25 % na necelých 20 percent bežného rozpočtu, čo je hlboko pod zákonom povolenou hranicou 60 % ročných bežných príjmov.

Mikovíniho ulica

Ulož ako PDF
Napísal 4. mája 2017 10:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto si zoberie úvery na obnovu areálu Slávie, Mikovíniho ulice aj rekonštrukcie škôl”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.