reklama

Na rekonštrukcie škôl dá mesto 265-tisíc eur, najviac zhltne budova ZUŠ-ky

Na opravy a rekonštrukcie škôl a školských zariadení vynaloží trnavská samospráva v roku 2014 viac ako 260-tisíc eur.

Najvyššou investíciou bude rekonštrukcia zastaralej elektroinštalácie v budove Základnej umeleckej školy (ZUŠ) M. Sch. Trnavského na Štefánikovej ulici.

Nutnosť riešenia súčasného stavu elektroinštalácie identifikovala spoločnosť Západoslovenská energetika, ktorá v predchádzajúcich dvoch rokoch realizovala na Štefánikovej ulici rekonštrukciu elektrických rozvodov.

Ak nebudú nedostatky odstránené, hrozí požiar alebo úraz elektrickým prúdom,“ uvádza sa v textovej časti mestského rozpočtu na tento rok.

Investície do odstránenia nedostatkov v objekte ZUŠ odhadujú na 100-tisíc eur.

zus-trnava
Budova ZUŠ-ky na Štefánikovej ulici

Ilustračné foto

Zlý technický stav strešnej konštrukcie v telocvični na ZŠ Kornela Mahra si vyžiada investíciu vo výške 70-tisíc eur.

V priebehu tohto roka kompletne asanujú stropnú konštrukciu so strešným plášťom, telocvičňa dostane nový strop, kompletné klampiarske výrobky aj zateplenie.

Strechu pavilónu telocvične budú riešiť aj na ZŠ Andreja Kubinu.

Dlhodobé zatekanie spôsobuje poškodzovanie parketovej podlahy, strecha preteká v malej, veľkej telocvični aj v kabinete telesnej výchovy.

Komplexná rekonštrukcia si vyžiada náklady 50-tisíc eur.

V roku 2014 plánuje mesto zrekonštruovať aj terasy v priestoroch MŠ na Murgašovej ulici.

Terasy majú poškodené dlažby a zábradlia, v čase vykurovacieho obdobia v nezateplených priestoroch terás vznikajú plesne. Deti tieto priestory nemôžu plnohodnotne využívať.

Riešením je rekonštrukcia terás v hodnote 25-tisíc eur.

Dvadsaťtisíc eur vyčlenila samospráva v tomto roku na havarijné stavy investičného charakteru na budovách škôl a školských zariadení.

Ulož ako PDF
Napísal 26. januára 2014 9:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na rekonštrukcie škôl dá mesto 265-tisíc eur, najviac zhltne budova ZUŠ-ky”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.