reklama

Do rekonštrukcií základných a materských škôl investuje mesto v tomto roku 1,2 milióna eur

Viac ako 1,2 milióna eur plánuje v roku 2017 vynaložiť mesto Trnava na rekonštrukcie školských objektov.

Kapitálové výdavky z mestského rozpočtu v predpokladanej výške 1 milión 200-tisíc eur chce radnica použiť na niekoľko investičných akcií.

V celkovom objeme plánovaných investícií sú započítané aj výdavky na vypracovanie projektových dokumentácií.

Investície v priestoroch ZŠ s MŠ na Spartakovskej 5 majú v tomto roku dosiahnuť 414-tisíc eur.

Za 350-tisíc plánuje mesto vybudovať multifunkčný objekt na mieste asanovaného pavilónu Impaka. Zámer je rozdelený na roky 2017 a 2018.

V prvej fáze bude vypracovaná projektová dokumentácia na vybudovanie multifunkčného objektu s dispozičným riešením pre potreby materskej školy a prvý stupeň základnej školy.

Neskôr začne samotná výstavba objektu. Nový pavilón zvýši kapacitu školy, ktorá má pretrvávajce problémy s umiestnením žiakov.


ZŠ s MŠ na Spartakovskej ulici

Ďalších viac ako 60-tisíc eur použije mesto z rozpočtu na statické zabezpečenie materskej školy na Spartakovskej 5 a rekonštrukciu sociálnych
zariadení.

“V pavilóne MŠ bola narušená statika budovy z dôvodu porušenia kanalizačného potrubia v exteriérovej aj interiérovej časti. Časť budovy začala klesať, čo sa prejavilo prasklinami v múroch a podlahách sociálnych zariadení. Preto je nevyhnutné zrealizovať statické zabezpečenie budovy a rekonštrukčné práce v sociálnych zariadeniach,” konštatuje mesto Trnava.

Komplexnej rekonštrukcie sa dočká aj športový areál ZŠ na Atómovej ulici na sídlisku Vodáreň.

Na investíciu je v rozpočte pripravených 349-tisíc eur.

“Športovisko je v nevyhovujúcom technickom stave a ohrozuje zdravie žiakov. V areáli základnej školy bude v zmysle projektovej dokumentácie vybudované multifunkčné športovisko vrátane bežeckého oválu a sektoru skoku do diaľky,” približuje sa v schválenom rozpočte na rok 2017.

Rekonštrukcia sociálnych zariadení a kanalizácie čaká v tomto roku budovu materskej školy na ulici Kornela Mahra na Prednádraží.

V rámci stavebných prác opravia poškodenú kanalizáciu, pre ktorú preniká do budovy zápach. Zároveň dôjde aj k rekonštrukcii sociálnych zariadení s umývarkami, ako aj výmene zdravotechniky, obkladov, dlažieb a inžinierskych sietí.

Investičné práce si vyžiadajú z rozpočtu asi 177-tisíc eur.

Približne 130-tisíc eur investuje mesto v tomto roku do rekonštrukcie strechy ZUŠ M. Sch. Trnavského.

V rámci tejto akcie dôjde k celkovej výmene keramickej krytiny, strešného latovania, výmene všetkých oplechovaní a dažďových žľabov a výmene pokodeného stropu schodiskového traktu. Rekonštrukcia strechy bude realizovaná v súčinnosti s rekonštrukciou susediacej súkromnej budovy. Zámer bude zároveň prípravnou fázou na následné dobudovanie podkrovných priestorov pre potreby učební.

40-tisíc eur plánuje invesovať v tomto roku mesto Trnava do zámeru rozšírenia kapacity ZŠ s MŠ na Námestí Slovenského učeného tovarišstva.

Pribudnúť by tu mali nové triedy v podkroví jedného z pavilónov.

V roku 2017 má byť vypracovaná projektová dokumentácia a následne zrealizovaná výstavba schodišťa do podkrovia objektu. V budúcom roku bude realizovaná výstavba učební a ďalšieho vybavenia. Vybudovaním štyroch nových učební v podkroví sa zvýši kapacita školy o 100 žiakov.

Finančné prostriedky má použiť mesto v roku 2017 aj na rekonštrukciu kuchyne v MŠ T. Tekela (25 000 eur), rekonštrukcie terás v MŠ Narcisova (8000) a MŠ Okružná 19 (10 000).

Ulož ako PDF
Napísal 2. februára 2017 18:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

50 komentárov pre “Do rekonštrukcií základných a materských škôl investuje mesto v tomto roku 1,2 milióna eur”

 1. 1
  Lukas says:

  No Butko a spol.hanbite sa!Nezahlasovat za rozpočet,vlastne nechať všetko po starom. Kašlať na deti.Ale Porov štadión by isto podporili.Treba verejne pochváliť všetkých poslancov čo hlasovali za rozpočet. Ďakujeme za všetkých rodičov.

  • 1.1
   Vytknuty clenok says:

   Hned prve co sem vleze je Brockov nekriticky obdivovatel a zasmradi to tu hned na uvod.
   Opytaj sa Vodcu kolko dokoncil minuly rok velkych akcii, namatkovo kde je hotova Srobarova, sidliska Vodaren, Zatvor, ihrisko na Slavii, Kukucinova a ine. Pomaly ani jednu velku akciu co mali v plane v rozpocte nedokazali bud dokoncit alebo ani len zacat.

   • 1.1.1
    Lukas says:

    To za prvé:nie som žiadny Bročkov obdivovateľ.Za druhé:smrdíš Ty aj s poslancami čo sa klaňajú jednému svojmu pánovi v žoske.Za tretie:keby si veci trochu sledoval,tak zistíš,prečo neboli dokončené tie tvoje,mestské veľké akcie.Len bude zaujímavé,keď sa všetko tento rok dokončí,tak aj kritikom padne sánka.Na jar si to potom povieme.Krásny večer.

    • 1.1.1.1
     Vytknuty clenok says:

     Prečo neboli akcie dokončené podľa teba? Žeby preto lebo súťaže začali robiť na konci leta aj to ledva na tretí pokus lebo ani Vodca netušil čo vlastne chce a ako by to malo vyzerať a poradiť si nedá?
     Keď to tento rok dokončia mi sánka nespadne. Lebo stále budú v sklze 1 rok. V tomto roku sa mali robit už iné veci a nie z minulého roku.
     A s poorom na mna nechoď prosim teba pekne.

  • 1.2
   Kamil Schultz says:

   Ty truba. Poorov stadion v zastupitelstve podporili vtedy vsetci poslanci napriek politickym spektrom.

   • 1.2.1
    Kamil Schultz says:

    Reagoval som na Lukasa.

   • 1.2.2
    Lukas says:

    Ešte raz a naposledy.Trúba si Ty a veľká,ale ty za to nemôžeš.Myslel som nie výstavbu štadióna,ale liať peniaze do Spartaka.Vychovanie máš fakt úžasné.To ostatné si povieme na jar.

    • 1.2.2.1
     Kamil Schultz says:

     Teda páni moji. S tebou ludia radi komunikujú asi :) Píšeš: ” Ale Porov štadión by isto podporili.” a myslíš pri tom “nie výstavbu štadióna,ale liať peniaze do Spartaka”. Silné duševné pochody :)

    • 1.2.2.2
     Hrašo says:

     lukáš, ty si múdry jak JFK

 2. 2
  Felix says:

  Polovicu z toho aj tak nespravia jak minuly rok.

  • 2.1
   Vzrúšo says:

   Dobre pises.
   Leštenie mobilov a čumenie do troch monitorov spôsobuje presne ten efekt, akého sme svedkami: virtuálne vzrúšo a praktické “nyšt”.

 3. 3
  len tak says:

  No čo sa týka tej Srobarovej ulice nechať tam na chodniku dlažbobne kocky len tak ….. pripadne po travniku to je zodpovedný kto ?

  • 3.1
   trnavčan says:

   Prace na Šrobárovej ul. po TAVOSE mal prebrať odbor dopravy a komunálnych služieb – ved. p. Babinec

   • 3.1.1
    ? says:

    A ako to prebral? Z kancelárie?
    Takto prevzatých (čiže neprevzatych) pracovísk je v poslednom období v TT nejako veľa. Ak si niekto neváži svoju prácu, čo s ním?

 4. 4
  zgeroTT says:

  je naozaj obdivuhodne, kolko poorovych nohsledov pise do tejto diskusie. myslite, ze tuto lacnu kampan nikto neprekukne?

  • 4.1
   m. says:

   A to su este 2 roky do volieb. To sa bude zvolebnievanim myslim silno pritvrdzovat…

  • 4.2
   Felix says:

   Svet nie je ciernobiely. Nie kazdy kto neuznava sucasneho primatora je automaticky poorov clovek, to len tak na okraj aby si bol v obraze.

   • 4.2.1
    zgeroTT says:

    ok toto beriem. ale treba povedat, ze v Trnave ked nebude Brocka, bude poor. preto navazat sa do brocku a nechat poora na pokoji je cesta do pekla.

    • 4.2.1.1
     Nepo says:

     Tu nejde o navazanie do Brocku, ale o totálnu neschopnosť čosi urobiť. Robiť virtuálny rachot vie hocikto. Ľudia chcú však čosi konkrétne. Väčšina akcii končí úplným fiaskom a všetci to vidia. Takže strašiť že bez tejto partie to bude katastrofa je scestné.
     Pravda je aj to, že pred podnikatelovymi figúrkami treba byť veľmi opatrný, sú naočkovaní takmer na každom kroku.

     • 4.2.1.1.1
      Lukas says:

      A ktoré tie veľké akcie skončili fiaskom?

     • 4.2.1.1.2
      Juraj Fuzak says:

      Ktore akcie skoncili fiaskom? Diky

      • 4.2.1.1.2.1
       Milan says:

       Ozelenenie lávky na Starohájskej,Šrobárova, mám taký dojem ,že sa moc vypráva predom čo sa bude robiť, informujte keď už je projekt, vybraný dodaváteľ , pripadá mi to alibistické, lávka cez Trnávku vo Vajslovej , ešte som nevidel vypísanie súťaže na dodávateľa prác, to tiež potrvá a na lávke oznam ” nebezpečná “, aké strašné nebezpečenstvo hrozí , keďže nie je uzavretá fyzicky, opäť alibismus, p.Fuzák nebolo by lepšie písať toto je urobené a nie takto.

       • 4.2.1.1.2.1.1
        Juraj Fuzak says:

        Lavka na Starohajskej – nepamatam si ze by niekde bol zverejneny termin na realizaciu, kedze tam bolo treba spravit staticky posudok. Srobarova sa posunula kvoli sietarom a preto aby sa nerozkopavala v zime, ide sa robit teraz v marci. Lavka vo Vajslovej – sutaz sa nemohla vypisat kedze nebola v rozpocte.

        • 4.2.1.1.2.1.1.1
         laco says:

         halenárska, olympijská,…
         všetko nepripravené

         • 4.2.1.1.2.1.1.1.1
          Juraj Fuzak says:

          myslis tu Halenarsku na ktoru sa teraz este len schavalili peniaze v rozpocte a ktora je prave v procese stavebneho povolenia? Olympijska sa ide robit tuto jar, pozdrzala sa z dovodu ze VUC na poslednu chvilu menil svoje rozhodnutie o zamene pozemku pri plote SOUE. Total nepripravene…

          • 4.2.1.1.2.1.1.1.1.1
           laco says:

           takže inak:
           prosím vymenovať dokončené projekty bez jednoročného sklzu

          • 4.2.1.1.2.1.1.1.1.2
           jana says:

           Takze teraz vidite, ze ako to vsetko bolo tazke po 89, ked sa nieco malo budovat, zakony, vlastnictva aj…….,tak tie reci my sme lepsi ako ti predtym nic sa neurobilo, teraz Brocka skocil do uz jeduceho vlaku a vsetci s nim,

        • 4.2.1.1.2.1.1.2
         jozef says:

         Ale preco ste s tymto isli na bubon, prezentujte az sa to bude realne robit,a lavka uz je v rozpocte, takze sutaz moze bezat, za chvilu je jar a to dokedy bude nebezpecna do ” vianoc”.

        • 4.2.1.1.2.1.1.3
         Milan says:

         Poprosím odpovedať na otázku , kedy sa bude realizovať ta lávka vo Vajslovej, je február a ktovie či už je aj vypísané VO/nezaregistroval som súťaž/ na práce, to je priorita, stovky občanov cez lávku chodia do školy, práce ,škôlky, myslím ,že už úradníkov je tam až priveľa ,dajte štatistiku počtu zamestnancov na web nebo ste zabudli ako tie platy, keby takto prijímali zamestnancov pred tým to by bolo kriku.

         • 4.2.1.1.2.1.1.3.1
          Juraj Fuzák says:

          Teraz sa odovzdava realizacny projekt na ktoreho zaklade bude vypisane verejne obstaravanie.

          • 4.2.1.1.2.1.1.3.1.1
           Milan says:

           Díky, ale uprímne o koľko sa zvýšil počet zamestnancov, to tu nevidím v odpovedi,opäť odpoveď na to len čo vyhovuje, ale díky za info ohľadom lávky,ozaj je to prarádna obchádzka , zvlášť pre škôlkárov

          • 4.2.1.1.2.1.1.3.1.2
           Juraj Fuzak says:

           neviem presne o kolko sa zvysil takto z hlavy ale neni problem to zistit

        • 4.2.1.1.2.1.1.4
         pepo says:

         Ohľadne lávky na Starohájskej boli plné trnavské schránkové plátky aj elektronické médiá (trnavskyhlas, trnava-live, sme, aj televízne noviny). Bombasticky ste vypustili správu do sveta a skutek utek.

        • 4.2.1.1.2.1.1.5
         jana says:

         je prakticky 13.2 a súťaž nie je vypísaná je v rozpočte od 1.1.2017, haló ide jar

  • 4.3
   Vzrúšo says:

   Zgero, ty si prípad na druhú, so zakrvavenými očami. Akurát sa predvádzaš a potvrdzuješ svoju identitu. Kto kritizuje “cápa” je pór alebo KDH. S takýmto zmýšľanim fakt hovno dokážete.

   • 4.3.1
    zgeroTT says:

    zakrvavene oci? nemyslim, len nechcem, aby mesto podporovalo neuspesne ksefty privatizera tak, ako sa to dialo pri predchadzajucich mestských vedeniach.
    ako som pisal vyssie, kludne nech sa kritizuje brocka, zaroven by malo byt ale spomenute, co v tej ktorej veci (ne)urobilo predchadajuce zastupitelstvo. vtedy by to bolo na mieste a mne tie posty neevokovali pana velkomozneho. a uplne idealne by bolo, keby dany clovek napisal, ako by si predstavoval kandidata na primátora. lebo urcite je aj niekto lepsi ako brocka. ale brocka je po rokoch vlady kdh a smeru pre Trnavu doslova vykupenim a v sucasnosti asi jedina moznost, ako nebyt v podruci velkopodnikatela.

 5. 5
  stavebník says:

  Predovšetkým chcem poznamenať, že z našich peňazí, daňových poplatníkov, občanov tohto mesta sa ide rekonštruovať, lebo sa tu vytvára dojem, akoby ich poslanci doniesli z domu, len tí poslanci, ktorí za ten rozpočet nezahlasovali, nechcú z domu doniesť. A poprosil by som, aby ste mali ku všetkým akciám vyhotovené projekty s vysúťaženými rozpočtami, aby to nedopadlo ako na Hlbokej. Kde akcia za 2 – 3 mil.€ ( keď počítam výkup nehnuteľností ) nespĺňa ani najzákladnejšie požiadavky, ktoré treba vykonať pred začatím stavby. Lebo schválenie finančných prostriedkov v mestskom rozpočte a stavebné projekty s finančným krytím sú dve rozdielne veci. Verím, že budú vyvodené osobné postihy za tak zbabranú akciu, ako je začiatok akcie hradby z východnej strany mesta.

 6. 6
  bubo says:

  Evidentne ide bývalú koalíciu a ich lokajov rozhodiť od jedu, že to ide v TT aj bez nich a podstatne lepšie. Výborne LT !!
  Sluhovia 4ky – už vás nikto nepotrebuje.

  Ďakujeme Smeru – SNS – Mostu a ich voličom za 100 násobné zvýšenie cien elektriny, plynu, vody, registrácie automobilov, za zavedenie inkvizície na slobodu slova, za nekončiace kauzy rozkrádania …
  Rumuni to už začali, teraz budete na rade vy !!

  • 6.1
   Felix says:

   Skvele! Takze kto nevoli Brocku je Smerak, esenesak, Kadehak, poorovec.
   Logika uplne mimo a zaroven tak typicka tebe podobnym.
   Mna napr. viac znepokojuje silna podpora Brockovi od miestnych koko kotlebovcov a im podobnym pomatencov.

   • 6.1.1
    bubo says:

    Asi nevieš čítať Felix nemám tam ani slovo o voličoch alebo nevoličoch Bročku. V dvoch vetách si dva krát použil slovo Bročka – chápem “láska je láska” aj ohrdnutá.

    Uvedené plánované investície sa budú musieť znížiť vzhľadom na celoplošné zvýšenie cien energii v desiatkach mestských zariadení.
    Ešte raz ďakujeme Smeru – SNS – Mostu a ich voličom.

    Za elektrinu budeš cvakať aj ty aj tvoja rodina (aj ja ).

    • 6.1.1.1
     Peter Pejkovič najst. says:

     Bubo dal som Ti palec dole, lebo šíriš poplašné správy. Lebo tieto tanečky ohľadom cien elektriny na západnom slovensku už prebehli v roku 2005, keď napríklad na zimnom štadióne zrazu som mal platiť zhruba o 30 tisíc viac. Lenže analýzami a porovnávaním som dokázal túto cenu udržať na cenovej úrovni roku 2004. Je pravdou, že všetky ostatné organizácie v meste pokiaľ viem odvtedy platia viac a je to poplatok za distribúciu el. energie. Od transformátora po meranie el energie. Čo sa týka domácností príde tam k nejakému navýšeniu, ale platenie za veľkosť ističa ZSE sa chystá od budúceho roku. Takže občania majú rok na to, aby si upravili svoje ističe na odber aký v skutočnosti potrebujú. Záverom Ti chcem povedať, že tých ušetrených cca 30 tisíc éčiek ročne ani nikoho nenadchlo ani nepohoršilo a mne by úplne stačilo, keby 50% tejto sumy dali trebárs do údržby ZŠ, alebo na rozvoj športu v Trnave a nie ako za tých ” špinavých” komunistov, keď niekto ušetril finančné prostriedky, tak polovička išla do jeho vačku.

     • 6.1.1.1.1
      energy says:

      Neviem Pejo čo je na bubovom príspevky poplašné naopak je to obrovská nehoráznosť čo sa deje, ak si zaspal alebo zamrzol čítaj, pozri video :
      http://tv.hnonline.sk/politika/905024-zufali-ludia-su-v-pasci-tvrdi-matovic-vyzval-fica-s-dankom-aby-okamzite-zvolali-mimoriadnu-vladu

      http://hnonline.sk/slovensko/904858-priamy-prenos-sulikovci-maju-dokazy-ze-v-kauze-okolo-energii-islo-o-umysel

      http://www.hlavnespravy.sk/na-chaose-v-energetike-zarabal-jozef-holjencik-miliony-eur-tvrdi-sulik/893685

      Veľa ľudí o tom ešte nevie, lebo majú vyúčtovanie v máji októbri, ale výpalnícke faktúry za elektrinu, vodu, plyn + vzduch prídu všetkým aj na východe aj na západe sú to státisíce odberných miest.

      Valí sa to ako lavína

      • 6.1.1.1.1.1
       Peter Pejkovič najst. says:

       Sledujem to ako rys ostrovit,kedže super nespí nemôžem ani ja. To vieš trošku sa zdvihli platy tak to musia dako z ludí vytiahnut.To s elektrikov pre tento rok platí čo som napisal ma další sa treba pripravit a namontovať istič podla predpokladanej spotreby.To plati pre odberatelov ZSE čiže aj Trnavu.Mestke organizacie poradit sa s odbornikmi a stanoviť optimalnu velkosť ističa. Ostatne plati to čo si napisal, kedže bubo pisal o elektrike a tu sa na tomto portali vyjadruju k problemom predovšetkym trnavčania dovolil som si dať palec . Uplne nesuhlasim so vzduchom ten bude tento rok lacnejší kedže o jednu tretinu nositeli svetla pridali na podielovych daniach ak je to pravda ponižene dakujeme. Už s peniazmi len zodpovednejšie hospodariť.

      • 6.1.1.1.1.2
       Peter Pejkovič najst. says:

       Energy ked ma oslovuješ Pejo asi ma poznaš.Mal som informaciu že na zapadnom Slovensku elektrika trošičku zdražie. To trošičku je 5% čo nie je až tak vela “keby” jedna položka faktury ” vriabilna žložka tarifi za distibuciu nebola zdražena o 578%.Presne podla odvisielanych pokynov na Markíze z úst neznameho štatneho úradnika.Nikto neberie do úvahy že mnohé tie siete sme budovali v akciach Z po pracovnom čase po sobotach medeliach.Toto s nami robí naš štat a začal to robit v roku 2005 takž sa to deje počas všetkých vlad. Je človeku z toho smutne ako sa umelo navyšujú naklady .Ceny elektrickej prace sú na trhoch v súčastnosti velmi lacné tak musime zdražiet distribuciu.

 7. 7
  filip says:

  na dva podnety sa tu nedá odpovedať , prosíme dať do technického poriadku

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.