reklama

Do rekonštrukcií základných a materských škôl investuje mesto v tomto roku 1,2 milióna eur

Viac ako 1,2 milióna eur plánuje v roku 2017 vynaložiť mesto Trnava na rekonštrukcie školských objektov.

Kapitálové výdavky z mestského rozpočtu v predpokladanej výške 1 milión 200-tisíc eur chce radnica použiť na niekoľko investičných akcií.

V celkovom objeme plánovaných investícií sú započítané aj výdavky na vypracovanie projektových dokumentácií.

Investície v priestoroch ZŠ s MŠ na Spartakovskej 5 majú v tomto roku dosiahnuť 414-tisíc eur.

Za 350-tisíc plánuje mesto vybudovať multifunkčný objekt na mieste asanovaného pavilónu Impaka. Zámer je rozdelený na roky 2017 a 2018.

V prvej fáze bude vypracovaná projektová dokumentácia na vybudovanie multifunkčného objektu s dispozičným riešením pre potreby materskej školy a prvý stupeň základnej školy.

Neskôr začne samotná výstavba objektu. Nový pavilón zvýši kapacitu školy, ktorá má pretrvávajce problémy s umiestnením žiakov.


ZŠ s MŠ na Spartakovskej ulici

Ďalších viac ako 60-tisíc eur použije mesto z rozpočtu na statické zabezpečenie materskej školy na Spartakovskej 5 a rekonštrukciu sociálnych
zariadení.

“V pavilóne MŠ bola narušená statika budovy z dôvodu porušenia kanalizačného potrubia v exteriérovej aj interiérovej časti. Časť budovy začala klesať, čo sa prejavilo prasklinami v múroch a podlahách sociálnych zariadení. Preto je nevyhnutné zrealizovať statické zabezpečenie budovy a rekonštrukčné práce v sociálnych zariadeniach,” konštatuje mesto Trnava.

Komplexnej rekonštrukcie sa dočká aj športový areál ZŠ na Atómovej ulici na sídlisku Vodáreň.

Na investíciu je v rozpočte pripravených 349-tisíc eur.

“Športovisko je v nevyhovujúcom technickom stave a ohrozuje zdravie žiakov. V areáli základnej školy bude v zmysle projektovej dokumentácie vybudované multifunkčné športovisko vrátane bežeckého oválu a sektoru skoku do diaľky,” približuje sa v schválenom rozpočte na rok 2017.

Rekonštrukcia sociálnych zariadení a kanalizácie čaká v tomto roku budovu materskej školy na ulici Kornela Mahra na Prednádraží.

V rámci stavebných prác opravia poškodenú kanalizáciu, pre ktorú preniká do budovy zápach. Zároveň dôjde aj k rekonštrukcii sociálnych zariadení s umývarkami, ako aj výmene zdravotechniky, obkladov, dlažieb a inžinierskych sietí.

Investičné práce si vyžiadajú z rozpočtu asi 177-tisíc eur.

Približne 130-tisíc eur investuje mesto v tomto roku do rekonštrukcie strechy ZUŠ M. Sch. Trnavského.

V rámci tejto akcie dôjde k celkovej výmene keramickej krytiny, strešného latovania, výmene všetkých oplechovaní a dažďových žľabov a výmene pokodeného stropu schodiskového traktu. Rekonštrukcia strechy bude realizovaná v súčinnosti s rekonštrukciou susediacej súkromnej budovy. Zámer bude zároveň prípravnou fázou na následné dobudovanie podkrovných priestorov pre potreby učební.

40-tisíc eur plánuje invesovať v tomto roku mesto Trnava do zámeru rozšírenia kapacity ZŠ s MŠ na Námestí Slovenského učeného tovarišstva.

Pribudnúť by tu mali nové triedy v podkroví jedného z pavilónov.

V roku 2017 má byť vypracovaná projektová dokumentácia a následne zrealizovaná výstavba schodišťa do podkrovia objektu. V budúcom roku bude realizovaná výstavba učební a ďalšieho vybavenia. Vybudovaním štyroch nových učební v podkroví sa zvýši kapacita školy o 100 žiakov.

Finančné prostriedky má použiť mesto v roku 2017 aj na rekonštrukciu kuchyne v MŠ T. Tekela (25 000 eur), rekonštrukcie terás v MŠ Narcisova (8000) a MŠ Okružná 19 (10 000).

Ulož ako PDF
Napísal 2. februára 2017 18:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Do rekonštrukcií základných a materských škôl investuje mesto v tomto roku 1,2 milióna eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.