reklama

Mesto zverejnilo termíny zápisov detí do materských a základných škôl v školskom roku 2022/2023

Mesto Trnava zverejnilo termíny zápisov detí do materských a základných škôl v školskom roku 2022/2023 vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti.

Zápisy do základných škôl

Zápis prvákov do základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Trnavy bude 7. a 8. apríla 2022 v čase od 10.00 do 18.00 h. O forme zápisu budú informovať na svojich webových sídlach všetky mestské základné školy.

„Prihlášku je možné podať prostredníctvom online formulára na stránke školy, papierovou formou v škole alebo elektronickým podaním do elektronickej schránky školy s autorizovaným kvalifikovaným elektronickým podpisom,“ uviedol vedúci odboru školstva, mládeže a športu Michal Špernoga.

Žiaci si plnia povinnú školskú dochádzku v školskom obvode, v ktorom má trvalý pobyt, ak si jeho zákonný zástupca nevyberie inú školu a riaditeľ vybranej školy ho príjme na plnenie povinnej školskej dochádzky.

Ilustračné foto: pexels.com

Zápisu sa musia zúčastniť aj deti, ktorých zákonní zástupcovia podávajú žiadosť v materskej škole o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania.

„Musia však mať písomný súhlas príslušného zariadenia poradenstva a prevencie, písomný súhlas všeobecného lekára pre deti a dorast a informovaný súhlas zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia,“ doplnil Michal Špernoga.

Trnavská mestská samospráva upozornila, že nultý ročník a prípravný ročník v základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Trnavy nie je možné zriadiť v zmysle aktuálne platnej legislatívy.

Zápisy do materských škôl

Zápisy detí do mestských materských škôl sa usktočnia od 1. do 31. mája 2022. Osobná forma zápisu do materských škôl bude v dňoch 2. a 3. mája od 6.30 do 14.30 h a 4. a 5. mája od 10.00 do 17.00 h.

O forme zápisu budú na svojich webových sídlach informovať všetky mestské materské školy. Zápisy sa týkajú detí, ktoré budú mať minimálne tri roky k 31. augustu 2022.

„Pre deti narodené od 1. septembra 2016 do 31. augusta 2017 je predprimárne vzdelávanie povinné, resp., aj vtedy, ak 31.augustu 2022 dosiahne dieťa päť rokov,“ povedal vedúci odboru školstva, mládeže a športu.

Rodič môže podať žiadosť prostredníctvom online formulára na stránke školy, osobne papierovou formou v škole, elektronickým podaním do elektronickej schránky školy s autorizovaným kvalifikovaným elektronickým podpisom, alebo poštou či kuriérom.

Dieťa plní povinné predprimárne vzdelávanie v spádovej materskej škole podľa trvalého pobytu, ak sa zákonný zástupca nerozhodne pre inú materskú školu a riaditeľ materskej školy príjme dieťa na plnenie povinného predprimárneho vzdelávania.

„Spádové materské školy sa týkajú len detí, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné a ktoré nie sú ešte prijaté v materskej škole. Deti, ktoré už navštevujú materskú školu a nie je pre nich spádová, zostávajú plniť povinné predprimárne vzdelávanie v tejto materskej škole,“ vysvetlil Špernoga.

Zápisu sa musia zúčastniť aj deti, ktorých zákonní zástupcovia podávajú žiadosť v materskej škole o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania a musia k tomu mať potrebné potvrdenia od všeobecného lekára.

Ulož ako PDF
Napísal 17. marca 2022 7:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.