reklama

Školy zostávajú zatvorené do odvolania, zápisy detí do základných a materských škôl sa posúvajú

Rozhodnutím Úradu verejného zdravotníctva SR z 24. marca 2020 v rámci opatrení týkajúcich sa zabránenia šíreniu nového koronavírusu zostávajú školy uzatvorené až do odvolania. V tejto súvislosti vydalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR aktualizované opatrenia.

Týkajú sa okrem iného aj zápisov detí do základných a materských škôl či prihlášok na stredné školy.

Ilustračné foto

Zápisy do základných škôl by sa mali uskutočniť v druhej polovici apríla, od 15. do 30. apríla, ale bez osobnej prítomnosti detí.

Podávanie žiadostí do materských škôl má prebiehať od 30. apríla do 31. mája 2020.

O konkrétnych termínoch zápisov budú samosprávy informovať.

Prihlášky na stredné školy je možné podať do 15. mája a k prihláške sa nebude vyžadovať potvrdenie od lekára. Prijímacie pohovory na stredné školy sa uskutočnia najneskôr do 30. júna.

Ministerstvo školstva zrušilo aj konanie písomných maturít, interná časť maturitnej skúšky, teda „ústne maturity“, by sa mala konať najskôr do dvoch týždňov od obnovenia výučby. Interná maturita sa bude konať v termíne do 30. júna 2020.

Ulož ako PDF
Napísal 26. marca 2020 6:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.