reklama

Zápisy do materských a základných škôl v pôsobnosti mesta budú možné aj online bez osobnej návštevy

Počas trvania preventívnych opatrení na obmedzenie šírenia koronavírusu ponúka Mesto Trnava rodičom možnosť zapísať budúcich škôlkarov a prvákov aj bez nutnosti osobnej návštevy škôlky či školy, informuje trnavská samospráva.

Základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti samosprávy zverejnia od 15. do 29. apríla 2020 na svojich webových stránkach online prihlášky. Vyplnené tlačivo bude potrebné vytlačiť, podpísať zákonným zástupcom dieťaťa a poslať naskenované (prípadne odfotografované) e-mailom na adresu školy.

E-mailové adresy jednotlivých škôl sú uvedené na webstránke mesta (link tu).

“Možné je aj poslanie poštou, v nevyhnutných prípadoch sa bude dať vyplnenú prihlášku doručiť do školy osobne v nižšie uvedených termínoch osobných zápisov,” pripomína Mesto Trnava.

Ilustračné foto: pexels.com

“Rodičom odporúčame, aby z dôvodu ochrany zdravia uprednostnili elektronickú formu zápisu,” hovorí 1. zástupkyňa primátora Trnavy Eva Nemčovská. “Pokiaľ to pre nich z technických či iných príčin nie je možné a musia prísť do školy osobne, je nutné dodržať bezpečnostné pokyny: mať zakryté horné dýchacie cesty rúškom alebo inou vhodnou alternatívou, priniesť si vlastné pero, použiť rukavice a dodržiavať dostatočný odstup.”

Osobné zápisy sa uskutočnia bez prítomnosti detí v troch termínoch: 27. a 28. apríla medzi 13.00 a 16.00 hod. a 29. apríla 2020 od 9.00 do 12.00 hod.

Rovnaký postup platí aj pri materských školách, ktorých zriaďovateľom je mesto. Ich online prihlášky budú v máji zverejnené na webstránkach základných škôl, ku ktorým patria. Presný zoznam je zverejnený na stránke Mesta Trnava.

Online forma zápisu do materských škôl bude spustená od 14. do 27. mája.

Samospráva prosí rodičov, aby nevypĺňali prihlášky zverejnené pred týmto dátumom, ktoré sa budú týkať zápisu do 1. ročníka ZŠ. Vybaviť zápis do MŠ osobne sa bude dať prísť medzi 20. a 27. májom, o presných časoch bude mesto informovať začiatkom mája.

Na základe rozhodnutia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR sa potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa nebude vyžadovať; ak do času vydávania rozhodnutia o prijatí dieťaťa zákonní zástupcovia dodatočne nepriložia potvrdenie o zdravotnom stave, dieťa bude prijaté len na adaptačný pobyt.

Doplnením potvrdenia o zdravotnom stave dieťaťa po ukončení mimoriadnej situácie a zrušení preventívnych opatrení súvisiacich s ochorením COVID-19 bude adaptačný pobyt dieťaťa zmenený na pobyt celodennej výchovy a vzdelávania.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 1. apríla 2020 12:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

15 komentárov pre “Zápisy do materských a základných škôl v pôsobnosti mesta budú možné aj online bez osobnej návštevy”

 1. 1
  jedálne says:

  Nejaký pomätenec z Igorovej vlády chce otvoriť školské jedálne.
  Odvolajte Gröhlinga.
  ideme spláchnuť do záchoda tri týždne poctivej karantény.
  Páni a dámy vo vláde, pán hlavný hygienik, šibe vám všetkým?
  https://blog.postoj.sk/53221/nedovolme-otvorit-skolske-jedalne

  Dúfame Jofo a Nero že vám neprepne a neotvoríte.

  • 1.1
   TT says:

   Je vám jasné, že ak čo najskôr nespustíme väčšinu ekonomiky, tak to bude ďaleho väčšie následky na luďoch, rodinách, životoch….

   • 1.1.1
    ekonóm says:

    Správne ideme na to :
    spojazdníme MZŠ aby sa tam mohlo bruslit 80 ľudí za 800.000, otvorme na
    3 smeny cyklovežu, naštartujme kosačky, roztočme žlté bicykle a kolobežky, vrhajme tieň na lávke, poďme stavať nájomné byty, zalesňovať polia, budovať bačoriny, móla pre kačice a iné fantasmagórie …
    TT asi sa zoderieme od roboty
    Potom sa zobudíme a zistíme že na účtoch je trt

    • 1.1.1.1
     Jan says:

     Ten MZŠ stojí mesto 1 200 000 aj s kúpaliskom KM, 800 000 je len navýšenie oproti predchádzajúcemu prevádzkovateľovi. Trnavák navrhuje podať trestné oznámenie ja by som sa aj pridal. Riešením by bolo založiť a.s s vkladom 10 000 eur a odkúpiť podieli v tých mestských spoločnostiach a začať ich spravovať v prospech občanov mesta. Ročný efekt cca 3 500 000 milióna pri súčastných cenách, bez možnosti predaja. Potreba zhruba takú sumu akú tu zanechali KDH ci .

 2. 2
  blekaut says:

  Je 1.apríla a Igor ide vyhlásiť nejaký blekaut.
  Nikto nevie či sa smiať alebo plakať.

  Nám v Trnave je to jedno my máme blackout od 3.12.2019 kedy bol schválený v podstate deficitný rozpočet a šialené dane. Dnes k 1.4. je jasné že :
  – nebude výber výpalneho za ubytovanie
  – nebude výber výpalného za rozvoj resp. minimum
  – nebude daň za nehnuteľnosti od podnikateľov a živnostníkov
  a, lebo nebude z čoho za b, celoplošne vláda uvažuje o odložení
  – nebudú podielové dane resp budú silno redukované – nebude z čoho
  – silná rezerva budovaná 20 rokov je fuč – nikto nevie kde
  – eurofondy budú presmerované komplet na krízu nie na cykloveže
  – penieze vyhodené za predražené preliezky, húpačky, nákupy pozemkov ktoré nikto nepotrebuje, preplácanie MHD, sitácie, štúdie, močiare, výhliadkové veže a iné sny nášho vizionára sú preč

  Nero si dáva statusíky “Spolu to dáme” a kapra v bačorine.
  Nie Nero toto nedáš a nás do toho neťahaj to je tvoja kapusta a tvojej 24ky.
  O vírus sa nestaraj tomu nerozumieš. Urýchlene predlož analýzu a hĺbkový audit kde ste dali peniaze a ako to mienite sanovať. To je tvoja robota.
  Plánuješ sa vyhovárať To korona TO ONA ale my vieme že peniaze ste rozflákali v časoch hojnosti. Teraz Trnave zostala holá r.ť
  Už sa zobuď aj s tvojim politbyrom.

  • 2.1
   analytyk says:

   blekaut presne !
   Situácia v TT sa delí na obdobie od volieb 2019 odkedy Nero získal absolútnu väčšinu ale žiaľ aj absolútnu zodpovednosť. Deficitný rozpočet 2020 a extrémne zvýšenie daní v dobrých časoch chuntou 24 bol už vtedy absurdný.
   Ďalej je to obdobie krízy pandémie cca od vyhlásenia karantény.
   Teraz v kríze sa totálne ukazuje to na čo dlhodobo upozorňujeme že NERO na to nemá ani jeho banda.
   Za posledné 4 týždne Nero a politbyro a noví svazáci dali hlavu do piesku a absolutne nič pre mesto nerobia. Pardón dávajú statusíky a lajky.
   Pekarčík, Peciar, Šujan, Fúzak, Uhrík, Krajčo, Hrick, Nemčovská kde ste, žijete ešte ? Zaliezli ste pod posteľ a na hlave máte alobal ? Kde sú vaše hrdinské statusíky o nasratých mamičkách a urážky oponentov na FB a opozície ? Spomínam si ako nejaký nímand Novota na MZ povedal že ako je dobre že budú prepúšťat ľudí.

   Bezradnosť je dôsledkom nevedomosti, ale neraz nekompetentnosti, nekvalifikovanosti a nepripravenosti.
   V dôsledku zanedbania povinnosti, nekoncepčnosti, zúfalstva a bezradnosti sa vygeneroval ďalší problém. Nie sú schopní si uvedomiť a definovať skutočné hlavné ohrozenie finančnej situácie mesta Trnavy a jej obyvateľov. Za 3 mesiace neboli schopní prijať žiadnu radikálnu revíziu rozpočtových výdajov ani žiadny krízový plán financovania.
   Tu ide o Trnavu a Slovensko a nie o egá víťazov alebo komplexy držiteľov moci, ktorým vládnutie možno ubližuje, možno ich bolí, alebo cítia, ba vedia, že na funkcie nedozreli.

   • 2.1.1
    ABC says:

    Starajú sa o svoje rodiny, veď to povedali hneď na začiatku, aj keď niektorý iju majú v Čiernom mori. Rezerva 8,5 mega minutá nikto nevie na čo ,Bošnák hovoril že na horšie časy. Horšie časy tu ,a ako z nenazdajky z večera do rána.

  • 2.2
   12 731 says:

   Pozor Pozor hlásenie pre lokálnu ekonomiku :):):)
   Politbyro a jeho preceda začali zachraňovať ekonomiku
   – rušia nájomné nebytových prietorov
   rozumej z tých priestorov ani tento rok žiadne nájomné nebude
   teda zrušili to čo už aj tak všetci vedia
   – nedube nájom z vonkajších sedení
   to by nebol ani tak lebo žiadna reštika nie je otvorená ani nebude a keď bude pôjdu na pol plynu. Za KDH boli zadarmo roky.
   – šialenú daň z nehnuteľností rozkladajú do splátok :(:( už aj v prosperite bola katastrofálne vysoká , to čo im všetci hovorili, písali petície atd ich samozrejme dobehlo
   túto daň by malo platiť ( aj na splátky ) tých 12 731 voličov čo ho volilo

   ani ťuk o tom že už k 1.1.2020 mal rozpočet skrytý deficit cca10 mil a teraz ..?
   a čo s tým idú súdruhovia robiť
   Už sa začal v komentoch vyhovárať na štát

   • 2.2.1
    hejter says:

    Dejte mi prachy a já to udělám – ale s takým prístupom to dokáže každý, pán primátor.

    • 2.2.1.1
     DPH says:

     V tom čo píšeš hajter je jeden podstatný problém, Nero ich mal aj vedel ako to má robiť, len uprednostnil svoju nenažranosť. Pokiaľ tam príde človek, ktorí je ochotný pracovať v prospech mesta a za 6000 eur by to nemal byť problém, ekonomika mesta to hravo zvládne uplatnením hodnoty za peniaz, keď sa šetrí 40% nákladov je to brnkačka. Nero s Pekarčíkom to vedia len je problém že majú moc hlboké vačky a asi aj veľa účtov v bankách hlavne v zahraničí.

   • 2.2.2
    chaos says:

    Nájomné za terasy tuším môže rušiť rada, ale VZN na dane je možné meniť iba 3/5 väčšinou v MZ. Nero je obklopený diletantamia v zmätku nevedia čo robia. Šíri bludy na FB ako vždy.
    Okrem toho Sulík vážne hovorí o čiastočnom doplatení nájomného aj pre privát sektor.
    Zbytočne v panike splašené zajace rušia niečo na čo by štát mal prispieť.

 3. 3
  cukrovar says:

  Z otvorených zdrojov :
  https://www.branik.info/post/pravda-o-tom-pre%C4%8Do-na-slovensku-st%C3%A1le-ch%C3%BDbaj%C3%BA-ochrann%C3%A9-prostriedky-proti-koronav%C3%ADrusu
  …Na palube sa, okrem iného, údajne nachádzalo aj zhruba milión rúšok…
  …Dnes, 11 marca 2020 sa konečne šéf Správy štátnych hmotných rezerv Kajetán KIČURA pred novinármi vyjadril opakovane spôsobom, z ktorého bez akýchkoľvek pochybností vyplýva, že Slovenská republika nemá a s najväčšou pravdepodobnosťou ani v krátkom čase nebude mať k dispozícii dostatok zdravotníckeho materiálu a ochranných pomôcok nielen pre potreby celého obyvateľstva, ale ani len pre potreby zdravotníckych zariadení …
  Kľúčovou osobou tohto biznisu bol pritom Eduard ŠEBO, ktorý svoju kariéru začal po boku jedného z mecenášov SMERU Juraja ŠIROKÉHO v Harvardských investičných fondoch. So ŠIROKÝM ho spája aj spolupôsobenie vo viacerých firmách: v Plastike Nitra bol spolu s nimi aj neskorší FICOV minister hospodárstva JAHNÁTEK, pôsobili aj v Perexe, SmurfitKappa Štúrovo, či smolenický Chemolak.

  To je ten istý Šebo majiteľ cukrovaru ktorému sa otroci pod vedením Pekarčíka, Fúzaka, Peciar a politbyra z 24ky plazili po bruchu a poslúžili jeho zisku oproti záujmu 65.000 trnavčanov a zmenili platný územný plán v neprospech Trnavy.
  Je zaujímavé že poslanec Zaťko ako jediný z klanu 24 to pochopil a tvrdo bojoval proti + opozícia 6 statočných.

 4. 4
  kamoškovia says:

  Najdrahšie rúška nakupovala Bratislava – od syna bývaleho policajného viceprezidenta Jána Vaľa.
  https://blog.postoj.sk/53094/bratislava-ma-dalsieho-kajetana-kicuru-vola-sa-matus-vallo
  ŠtBáci vždy spolu

 5. 5
  waste says:

  Momentálne je Nero totálne toxický.
  Horší ako corona.
  Nikto s ním nechce nič mať.

 6. 6
  fraška says:

  športky.sk
  „Cítime, že situácia je vážna. Spartak je aj náš klub a je čas mu pomôcť. Keď mali niektorí z nás problémy, tak nás vedenie podržalo a teraz mu to môžeme vrátiť. Ukážme, že sme jediný klub na Slovensku, ktorý dokáže vypredať zápas, ktorý sa ani neodohrá. V ťažkej dobe treba ťahať za jeden povraz a spoločne budeme veriť, že sa čoskoro stretneme aj na štadióne,“ povedal koordinátor zo strany fanúšikov Šimon Fuzák.
  Tento Fúzak má vraj zakázaný vstup na štadión. Je to pravda ? Dajte info.
  Títo organizovali bojkot vtedy keď Spartak mal byť (aj bol) majster nechodili na štadión a potom utekali za Póórom na štadión pre titul.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.