reklama

V máji sa uskutočnia zápisy detí do trnavských materských škôl pre školský rok 2021/2022

Mesto Trnava zverejnilo termíny zápisov detí do materských škôl vo svojej zriaďovateľstkej pôsobnosti pre školský rok 2021/2022.

Zápisy sa poštou alebo elektronickou formou podávajú od 1. do 31. mája 2021.

V dňoch od 3. do 6. mája 2021 môžu rodičia prihlásiť deti aj osobne v čase prevádzkových hodín jednotlivých materských škôl bez osobnej účasti dieťaťa.

Ilustračné foto

“Dieťa sa do MŠ prijíma na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia, ktorú predloží riaditeľovi spolu s potvrdením o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní. Prednostne sa prijímajú deti na povinné predprimárne vzdelávanie, ktoré dovŕšili piaty rok veku a deti pokračujúce v plnení povinného predprimárneho vzdelávania,” pripomína Mesto Trnava.

Ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca alebo zástupca zariadenia predloží aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.

Riaditeľ spolu s miestom a termínom zverejní aj podmienky prijímania detí do materskej školy.

Na povinné predprimárne vzdelávanie sa prijímajú:

– prednostne deti, ktoré dosiahnu päť rokov veku do 31. augusta 2021 (vrátane), ktorý predchádza začiatku školského roka, od ktorého bude dieťa plniť povinnú školskú dochádzku v základnej škole podľa trvalého bydliska dieťaťa (§59a zákona č. 245/2008 Z. z.),

– dieťa pokračujúce v plnení povinného predprimárneho vzdelávania.

Na predprimárne vzdelávanie sa prijíma:

– dieťa od troch rokov veku
– dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

(Mesto Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 21. apríla 2021 7:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.