reklama

V máji sa uskutočnia zápisy detí do trnavských materských škôl pre školský rok 2021/2022

Mesto Trnava zverejnilo termíny zápisov detí do materských škôl vo svojej zriaďovateľstkej pôsobnosti pre školský rok 2021/2022.

Zápisy sa poštou alebo elektronickou formou podávajú od 1. do 31. mája 2021.

V dňoch od 3. do 6. mája 2021 môžu rodičia prihlásiť deti aj osobne v čase prevádzkových hodín jednotlivých materských škôl bez osobnej účasti dieťaťa.

Ilustračné foto

„Dieťa sa do MŠ prijíma na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia, ktorú predloží riaditeľovi spolu s potvrdením o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní. Prednostne sa prijímajú deti na povinné predprimárne vzdelávanie, ktoré dovŕšili piaty rok veku a deti pokračujúce v plnení povinného predprimárneho vzdelávania,“ pripomína Mesto Trnava.

Ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca alebo zástupca zariadenia predloží aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.

Riaditeľ spolu s miestom a termínom zverejní aj podmienky prijímania detí do materskej školy.

Na povinné predprimárne vzdelávanie sa prijímajú:

– prednostne deti, ktoré dosiahnu päť rokov veku do 31. augusta 2021 (vrátane), ktorý predchádza začiatku školského roka, od ktorého bude dieťa plniť povinnú školskú dochádzku v základnej škole podľa trvalého bydliska dieťaťa (§59a zákona č. 245/2008 Z. z.),

– dieťa pokračujúce v plnení povinného predprimárneho vzdelávania.

Na predprimárne vzdelávanie sa prijíma:

– dieťa od troch rokov veku
– dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

(Mesto Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 21. apríla 2021 7:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.