reklama

Zápisy budúcich prvákov do trnavských ZŠ budú 13. a 14. apríla

Zápis budúcich školákov do 1. ročníka základných škôl sa uskutoční vo štvrtok 13. a piatok 14. apríla 2023 od 10.00 do 18.00 h. Na zápis musia prísť rodičia spolu s dieťaťom, informovalo Mesto Trnava.

V zmysle Všeobecne záväzného nariadenia o určení školských obvodov základných škôl a spádových oblastí materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Trnavy by mali rodičia prihlásiť svoje deti do škôl v obvode podľa trvalého bydliska a ich riaditelia sú povinní tieto deti prednostne prijať. Do školy mimo školského obvodu podľa trvalého bydliska môžu byť deti zapísané len so súhlasom riaditeľov týchto škôl.

Informácie o uliciach, ktoré patria do školských obvodov jednotlivých základných škôl, sú súčasťou uvedeného VZN. Podrobné kontaktné informácie o základných a materských školách nájdete na adrese https://www.trnava.sk/sk/clanok/zakladne-skoly-zakladne-umelecke-skoly-a-cvc.

Ilustračné foto: pexels.com

Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie v materských školách treba podať od 1. do 31. mája 2023.

Pre dieťa, ktoré dosiahlo päť rokov veku do 31. augusta roku 2022, je predprimárne vzdelávanie povinné. Aj tu v zmysle VZN 577 platí, že dieťa má byť prihlásené na povinné predprimárne vzdelávanie do materskej školy podľa trvalého bydliska. Len v prípade, keď dieťa už navštevuje inú materskú školu, pokračuje tam aj v povinnom predprimárnom vzdelávaní.

Žiadosť môžete podať aj elektronicky. Ale ak chcete svojmu dieťaťu ukázať škôlku, do ktorej má chodiť, prezenčný spôsob prihlásenia sa bude uskutočňovať v utorok 2. a v stredu 3. mája 2023 od 6.30 do 14.30 h, vo štvrtok 4. a piatok 5. mája od 10.00 do 17.00 h.

Podrobné informácie o podávaní žiadostí budú zverejnené na webe každej materskej školy.

Ulož ako PDF
Napísal 17. marca 2023 7:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.