reklama

Začína sa zápis detí do materských škôl

Do 15. marca bude prebiehať zápis do všetkých materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Trnavy. Týka sa to dvadsiatich materských škôl, z toho dve sú súčasťou základných škôl.
V tomto školskom roku 2010/11 navštevuje materské školy 1 666 detí, ktoré sú rozdelené do 77 homogénnych tried podľa veku.

Ilustračné foto

Záujem rodičov o umiestnenie dieťaťa v MŠ je veľký. Preto sú prednostne prijímané deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou a dodatočne odloženou povinnou školskou dochádzkou. Ďalšie podmienky na prijatie dieťaťa sú trvalý pobyt na území mesta, zamestnanosť rodičov a vek dieťaťa od 3 rokov.

Pri zápise dieťaťa rodičia potrebujú žiadosť, ktorú dostanú v materskej škole, a potvrdenie od pediatra, že dieťa môže byť zo zdravotného hľadiska zaradené do detského kolektívu.

Tlačová správa mesta Trnava


Ulož ako PDF
Napísal 2. marca 2011 0:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

2 komentáre pre “Začína sa zápis detí do materských škôl”

 1. 1
  papula says:

  Zaujem o skolku je velky. A to nevedia, kolko deti sa kedy narodi a kolko ich ma trvaly pobyt na uzemi mesta? Vsak matrika tiez spada pod mestsky urad. Zatvarali skolky, ked bolo menej deti. Teraz je deti viac, tak nech skolky otvaraju. Co maju robit rodicia, ktori musia ist do prace, nemaju babicky, ktore sa o dieta postaraju alebo babicky este chodia do prace a nemozu sa starat?
  Vazeni kompetentni, udaje mate, tak konajte. Lebo potom zbytocne vyplakavate, ze ludia odchadzaju z mesta, ked mesto neposkytuje to, co sa ocakava.

 2. 2
  T says:

  Stačí preveriť, koľko detičiek s trvalým pobytom mimo Trnavy navštevuje škôlku v TT, ktorú financuje mesto z našich daní. Podľa mňa by sa hneď pár miest uvoľnilo. To by ale niekto musel chcieť preveriť…….A nie každý má na súkromnú škôlku financie.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.