reklama

Do stredných škôl investuje TTSK v tomto roku 4,7 milióna eur

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) vyčlenil v roku 2019 na modernizáciu a rekonštrukciu budov stredných škôl 4,7 milióna eur. Finančné prostriedky smerujú na rekonštrukcie internátov, telocviční, modernizácie učební, opravy fasád, kotolní či sociálnych zariadení.

„Keďže sme si určili vzdelávanie ako našu prioritu, využívame letné mesiace na to, aby sme zlepšili podmienky na župných stredných školách. Na rok 2019 sme preto z rozpočtu župy vyčlenili najväčší balík financií práve na rekonštrukcie a modernizácie školských budov. Celkovo preinvestujeme vyše 4,7 milióna eur,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

V roku 2019 trnavská župa realizuje celkovo až 41 modernizačných a rekonštrukčných projektov na župných školách po celom kraji.

Ilustračné foto

TTSK napríklad zrekonštruuje školský internát na Strednej zdravotníckej škole v Trnave, vybuduje výťah pre zdravotne postihnutých žiakov na gymnáziu v Dunajskej Strede a bezbariérový vstup v Senici, SPŠ elektrotechnická v Piešťanoch bude mať novú strechu za 600-tisíc eur.

SOŠ rozvoja vidieka v Dunajskej Strede dostane novú kotolňu za 474-tisíc, nové okná bude mať Obchodná akadémia v Hlohovci, SOŠ Rakovice.

Župa tiež rekonštruuje kuchyne na Strednej zdravotníckej škole v Skalici za 218 000 € vrátane gastrotechnológie a rekonštruuje fasády budov a zmodernizuje školské športoviská a kuchyne.

Ulož ako PDF
Napísal 14. augusta 2019 7:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.