reklama

TTSK investuje za tri roky do športových areálov na stredných školách vyše 7 miliónov eur, využívať ich bude aj verejnosť

Poslanci Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) odsúhlasili na zasadnutí 24. marca 2021 investície do rozvoja a obnovy športovej infraštruktúry v trnavskej župe na obdobie rokov 2021-2023. Počas troch rokov plánuje kraj investovať do rekonštrukcií telocviční a vonkajších športovísk v stredných školách takmer 7,5 milióna eur. Športoviská majú byť okrem študentov sprístupnené aj širokej verejnosti.

„V tomto roku začneme s realizáciou rozsiahleho plánuna výstavbu a rekonštrukciu 13 telocviční a vonkajších športovísk. Chceme umožniť prístup k stredoškolským športoviskám aj pre širokú verejnosť a zvýšiť záujem o šport u obyvateľov,“ uviedol župan Viskupič s tým, že župa požiada o financovanie jedného z týchto projektov z Fondu na podporu športu.

Cieľom TTSK je vytvoriť podmienky, v ktorých by mali žiaci stredných škôl a ostatní obyvatelia regiónu možnosť tráviť svoj voľný čas športovaním. „Trnavský samosprávny kraj má preto ambíciu prispieť k riešeniu dlho odkladanej výzvy rekonštrukcie a modernizácie športovísk systematicky, a teda, vybudovať, zrekonštruovať a zmodernizovať regionálnu športovú infraštruktúru na úroveň zodpovedajúcu moderným štandardom,“ uvádza sa v materiáli, ktorý schválilo zastupiteľstvo.

Župa plánuje v Trnave v roku 2021 zrekonštruovať športový areál na Strednej športovej škole Jozefa Herdu za viac ako 200-tisíc eur, 750-tisíc eur má investovať počas troch rokov do vybudovania Hokejovej akadémie na Prednádraží.


Areál na Strednej športovej škole Jozefa Herdu v Trnave

Areál na Strednej športovej škole Jozefa Herdu areál má viac ako 15 rokov a denne bol intenzívne využívaný v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu školy a v rámci tréningového procesu, počas ktorého ho využívali najmä atléti, no na športovú prípravu ho využívali aj mnohé ďalšie športy.

„Z dôvodu intenzívneho zaťažovania, v kombinácii s dlhoročným časom používania a napriek priebežnej starostlivosti o technický stav areálu, je v súčasnosti športový areál v zlom technickom stave. Tento stav ohrozuje zdravie športujúcich a v žiadnom prípade už nespĺňa ani nutné požiadavky na bezpečnú realizáciu vyučovacieho a tréningového procesu,“ konštatuje trnavská župa.

Po rekonštrukcii bude celý areál zmodernizovaný, čo umožní ešte efektívnejšie využívanie jeho priestorového potenciálu s možnosťou sprístupnenia areálu pre verejnosť.

Do roku 2023 plánuje župa investovať 750-tsíc eur na výstavbu Hokejovej akadémie na sídlisku Prednádražie, na pozemkoch Strednej odbornej školy obchodu a služieb a Strednej priemyselnej školy stavebnej medzi ulicami Lomonosovova a Tajovského.

Celkové náklady na projekt sú odhadované na 5 miliónov eur, dva milióny prisľúbila vláda.

Súčasťou zámeru je výstavba ľadovej plochy a viacúčelovej športovej haly.

Trnavská župa investuje do roku 2023 okrem Trnavy do športovej infraštruktúry na stredných školách aj v Dunajskej Strede, Hlohovci, Senici, Piešťanoch, Skalici a v Galante.

„TTSK sa pri napĺňaní týchto cieľov zameria na rozvoj športovej infraštruktúry v areáloch stredných škôl, ktorých je zriaďovateľom. Pridanou hodnotou rekonštrukcie a modernizácie týchto športovísk je ambícia ich následného sprístupnenia širokej verejnosti. Z tohto dôvodu sa bude TTSK koncentrovať predovšetkým na investície do vonkajších športových ihrísk a multifunkčných športových areálov. TTSK pokladá za efektívne využiť priestor škôl ako tradičného miesta športového vyžitia, aj z dôvodu že by predmetné športoviská boli prospešné nielen v čase vyučovania, ale aj po ňom. Z tohto pohľadu možno konštatovať, že investície do vonkajších športovísk spĺňajú predpoklady pre súlad s konceptom ‚hodnoty za peniaze‘, teda efektívneho vynakladania verejných finančných prostriedkov,“ zdôvodňuje župa plánované investície.

Ulož ako PDF
Napísal 25. marca 2021 7:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.