reklama

MŠ V Jame 27 zostáva pre koronavírus zatvorená najmenej do 8. septembra. Opatrenia prijali aj v troch stredných školách

Začiatok nového školského roka aj v trnavskom regióne ovplyvňuje koronavírus. Trnavský samosprávny kraj (TTSK) informuje o prijatí preventívnych opatrení v troch trnavských stredných školách pre kontaktovanie žiakov s pozitívne testovanou osobou. Materská škola V Jame 27 zostáva zatvorená minimálne do 8. septembra 2020.

V pondelok 31. augusta 2020 bolo u jedného zo žiakov župnej strednej školy potvrdené vírusové ochorenie Covid-19. Tento žiak sa nachádza v domácej karanténe a nezúčastnil otvorenia školského roka a ani sa neubytoval v internáte, informuje TTSK.

“Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Trnave bolo vo štvrtok 3. septembra identifikovaných šesť žiakov z troch trnavských stredných škôl ako kontakty kontaktov. Do kontaktu s pozitívne testovaným prišli počas športového tréningu, ešte pred začiatkom školského roka. Títo žiaci boli vo štvrtok otestovaní na ochorenie Covid-19, poučení o dodržiavaní epidemiologických opatrení a následne umiestnení do domácej karantény,” povedal župan Jozef Viskupič.

Ako informovala župa v piatok 4. septembra predpoludním, výsledky testov všetkých šiestich žiakov troch župných stredných škôl v Trnave sú negatívne. Títo žiaci ostávajú v domácej karanténe. Ich spolužiaci celkovo z piatich tried sa do lavíc vrátia v pondelok 7. septembra.

Ilustračné foto

Z preventívnych dôvodov sa riaditelia jednotlivých škôl, ešte pred vyhodnotením testov, rozhodli ponechať žiakov piatich dotknutých tried doma.

V župných stredných školách platia protiepidemiologické opatrenia – nosenie rúšok, dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk a priestorov alebo meranie teploty termokamerou pri vstupe do budovy.

“Župa zváži ďalšie opatrenia po doručení výsledkov testov. Úrad TTSK a školy postupujú v prijímaní opatrení v spolupráci a podľa pokynov regionálnych úradov verejného zdravotníctva,” pripomenul trnavský župan.

Mesto Trnava ako zriaďovateľ Materskej školy V jame 27 prerušilo prevádzku MŠ z dôvodu personálno-technických príčin a karantény pedagogických a nepedagogických zamestnancov nariadenej Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom v Trnave najmenej do 8. septembra 2020.

Opatrenia prijalo mesto po zistení, že jedna osoba z pedagogického zboru mala 25. augusta pozitívny test na ochorenie COVID-19.

Ulož ako PDF
Napísal 4. septembra 2020 8:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.