reklama

Koronavírus potvrdili v utorok u troch Trnavčanov vo veku 89, 25 a 21 rokov

Na Slovensku pribudlo v utorok 7. apríla 2020 celkom 101 nových prípadov ochorenia COVID-19 (koronavírus). Z toho tri pozitívne testy boli z Trnavy.

Z údajov Mnisterstva zdravotníctva SR zverejnených v stredu podvečer vyplýva, že ochorenie COVID-19 zistili dvoch mužov z Trnavy vo veku 89 a 25 rokov, ako aj u 21-ročnej ženy, ktorá sa nachádza v karanténe v Gabčíkove.

Dvaja pacienti sú hospitalizovaní v trnavskej nemocnici.

V pondelok poztívne testovali 27-ročnú Trnavčanku, ktorá je taktiež umiestnená v Gabčíkove. Celkom tak bolo doteraz u obyvateľov mesta zistených 10 pozitívnych testov na koronavírus.

V okrese Trnava pozitívne testovali ľudí s bydliskom v Bielom Kostole, Dolnom Dubovom a Suchej nad Parnou.

Ilustračné foto

Celkovo je na Slovensku 682 pozitívnych testov. V utorok 7. apríla laboratóriá vyšetrili rekordných 2042 vzoriek.

Aktuálne je podľa štatistík NCZI hospitalizovaných 164 pacientov, z toho u 61 bol koronavírus potvrdený, v 103 prípadoch sa čaká na výsledok testov.

Podľa údajov Ministerstva zdravotníctva SR, ktorými disponuje na základe hlásení z nemocníc, je na Slovensku spolu 16 vyliečených ľudí z ochorenia COVID-19. Oproti včerajšku pribudli traja ľudia.

Vyliečil sa 71-ročný muž, hospitalizovaný bol vo Fakultnej nemocnici v Prešove. Z ochorenia sa vyliečili aj matka s dcérou trenčianskeho regiónu, hospitalizované boli v trenčianskej fakultnej nemocnici, následne boli prepustené do domácej karantény.

Ochoreniu doteraz podľahli dve osoby.

Ulož ako PDF
Napísal 8. apríla 2020 16:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.