reklama

Študenti končiacich ročníkov stredných škôl sa v pondelok 22. marca vrátia do lavíc

V pondelok 22. marca 2021 sa do lavíc vrátia študenti končiacich ročníkov stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja. Prioritou župy je, aby sa títo žiaci čo najlepšie pripravili na blížiace sa ukončenie štúdia. Rozhodnutie sa týka približne 3400 študentov, informovala trnavská župa vo štvrtok 18. marca.

Na základe vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky sú školy oprávnené požadovať pred vstupom do svojich budov k nahliadnutiu aktuálne potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie Covid-19 nie staršie ako sedem dní, respektíve potvrdenie o prekonaní tohto ochorenia nie staršie ako 90 dní.

V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia.

Ilustračné foto: TTSK

“Kraj však zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální,” uviedol riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK Stanislav Pravda.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po 22. marci.

“Priebežne sledujeme a vyhodnocujeme aktuálny vývoj epidemiologickej situácie a pripravujeme sa na reštart prezenčného štúdia v plnom rozsahu. Otvorenie svojich škôl pre širší okruh študentov budeme v pravidelných intervaloch prehodnocovať,” poznamenal Pravda.

Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Aktuálne informácie a cestovné poriadky sú zverejnené na webových stránkach a profiloch na sociálnych sieťach župy i jej troch zmluvných dopravcov – ARRIVA Trnava, SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica.

Ulož ako PDF
Napísal 18. marca 2021 16:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.