reklama

Výstava Kam na strednú opäť poradí žiakom končiacich ročníkov

Mám šancu dostať sa na školu, ktorá sa mi páči? Bude ma štúdium baviť? Kde môžem pracovať a študovať po strednej škole, ktorú som si vybral? Odpovede na tieto otázky hľadajú momentálne žiaci končiacich ročníkov základných škôl s učiteľmi aj rodičmi. Rozhodnúť sa správne im v Trnave už tri roky pomáha výstava Kam na strednú.

Pozvanie do trnavskej mestskej športovej haly tento rok prijalo takmer 30 stredných škôl s rôznym zameraním. Výstava sa uskutoční v utorok 28. novembra 2017, prvých návštevníkov očakávajú organizátori od 9. hodiny. Pedagógovia a študenti im poskytnú informácie o odboroch, predmetoch aj o špecifikách tej strednej školy, ktorú na výstave reprezentujú. Každá stredná škola má tiež príležitosť zaujať uchádzačov v pätnásťminútovom vystúpení.

„Sme radi, že tento priestor využívajú vystavovatelia kreatívne. Praktické ukážky, akými sú čašnícka šou, strihanie a líčenie zákazníčky, ale aj jazda na automobile, ktorý vyrobili samotní študenti, majú vždy úspech,“ hovorí Igor Holéczy za Národné kariérne centrum, ktoré je organizátorom výstavy.

Ilustračné foto: JK

S otázkou, ako ďalej pokračovať v štúdiu, pomáhajú žiakom na základných školách ich výchovní poradcovia. Pre nich naplánovali organizátori výstavy seminár o nových trendoch v tomto odbore. Viesť ho budú certifikovaní kariéroví poradcovia, ktorí sa v praxi zameriavajú na poradenstvo pre žiakov, študentov aj pre dospelých ľudí. Ich znalosti môžu využiť aj návštevníci výstavy.

„Ak žiaci ešte nemajú jasno vo výbere školy, môžu si u nich nechať poradiť. A tí, ktorí sa už pre ďalšie štúdium rozhodli, si môžu overiť, či urobili správne,“ poznamenal za organizátorov Miroslav Koleník.

Výstava je prístupná do 17. hodiny a ponúka tak priestor aj pre spoločné návštevy žiakov a rodičov. Práve rodičia vedia pri dôležitom životnom rozhodnutí svoje dieťa usmerniť, pretože poznajú, na čo má nadanie a talent.

Najviac stredných škôl, ktoré sa na výstave predstavia, pochádza z Trnavy a okolia. Trnavský študentský potenciál však začína byť zaujímavý aj pre školy z iných kútov Slovenska.

„Po prvých dvoch ročníkoch sme teraz získali nadregionálny charakter. Záujem o účasť na výstave tento rok prejavili aj školy z Modry, Bratislavy, Revúcej či Banskej Štiavnice,“ dodáva Igor Holéczy. Na výstavu už tradične prídu aj zamestnávatelia, ktorých so strednými školami spája duálne vzdelávanie.

Ulož ako PDF
Napísal 22. novembra 2017 7:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.