reklama

Žiakom pomôže s výberom školy výstava Kam na strednú

Najväčšia regionálna výstava s tematikou vzdelávania pre žiakov základných škôl sa uskutoční v trnavskej mestskej športovej hale počas 10. a 11. novembra 2016.

Organizátori už oslovili väčšinu stredných škôl v trnavskom okrese s pozvánkou na účasť na výstave, na zoznam vystavovateľov však môžu pribudnúť ešte ďalší. „Snažíme sa o to, aby bolo spektrum škôl pestré. Účasť už prisľúbili školy nielen z trnavského okresu a kraja, ale aj z iných slovenských krajov,“ povedal za Národné kariérne centrum, ktoré je organizátorom výstavy, Igor Holéczy. Dodal, že počet stredných škôl bude tento rok vyšší ako v prvom ročníku výstavy.

Ukážu, čo dokážu

Stredné školy sa majú možnosť prezentovať a propagovať svoje študijné odbory na výstave pred svojimi potenciálnymi študentmi. Čím kreatívnejší spôsob si na to zvolia, tým lepšie.

Výstava je tak zároveň predvádzaním zaujímavých aktivít, tento rok sa návštevníci môžu tešiť napríklad na módnu prehliadku, flambovanie ovocia, prípravu miešaných nápojov a ukážky studených bufetov, ale tiež na predstavenie ekologického automobilu, ktorý navrhli a vlastnoručne skonštruovali študenti dopravnej priemyslovky. Kaderníčky a vizážistky budú zas pred očami ľudí skrášľovať prítomné dámy.

kamnastrednu

Ilustračné foto

„Medzi vystavovateľmi budú priemyselné školy, odborné učilištia, školy zamerané na štúdium služieb, zdravotnícke, ekonomické aj bilingválne školy,“ objasnil Miro Koleník za Národné kariérne centrum.

Žiakom, ktorí sa ešte nerozhodli, kam sa budú po základnej škole uberať ich kroky, pomôžu kariérni poradcovia a tréneri zo Združenia pre rozvoj kariérneho poradenstva a rozvoja kariéry a Centra pedagogicko-psychologického poradenstva.

Súťaže a kvízy

Pre žiakov talentovaných na cudzie jazyky bude výstava zároveň oblastným kolom anglického kvízu. V súťaži si zmeria sily osem základných škôl z trnavského okresu a práve v mestskej športovej hale sa rozhodne o víťazovi. Organizátori na výstavu prinášajú aj medzinárodný projekt FIRST LEGO Liga (FLL), celosvetovú robotickú súťaž pre mladých najmä zo základných škôl. Návštevníci si budú môcť tieto aktivity vyskúšať pri pripravenom hracom stole.

„Oblastné súťaže majú viaceré slovenské mestá. Našim cieľom je, aby sa aj Trnava stala jedným z nich,“ dodal Igor Holéczy.

Výstavu Kam na strednú podporili Mesto Trnava, Trnavský samosprávny kraj a generálny partner, spoločnosť ZF Slovakia. Viac informácií môžu nájsť záujemcovia na internetovej stránke www.kamnastrednu.sk, kde je aj možnosť prihlásenia sa pre stredné školy.

Ulož ako PDF
Napísal 10. októbra 2016 9:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.