reklama

Stredné školy zabojujú o študentov. Výstava Kam na strednú prichádza do mestskej športovej haly

Nielen pre deviatakov a nielen pre žiakov je určená výstava Kam na strednú, ktorá prichádza v dňoch 10. až 11. novembra 2016 do Trnavy. Otázku kam ďalej po základnej škole, by totiž mali rodičia so svojimi deťmi otvoriť ideálne v siedmom ročníku. Organizátori prispôsobili čas výstavy tak, aby ju mohli navštíviť spolu.

Vo štvrtok od 9. do 18. hodiny a v piatok od 9. do 15. hodiny sa v trnavskej mestskej športovej hale predstaví takmer tridsať stredných škôl s rôznym zameraním. Exotické zvieratá, ochutnávka miešaných nápojov, flambovaného ovocia a spevácke vystúpenie študentov konzervatória patria k najväčším lákadlám.

Stredná odborná škola obchodu a služieb v Trnave prichádza na výstavu s módnou prehliadkou.

„V jej prvej časti predstavíme pracovné odevy povolaní, za ktoré sa naši študenti učia, teda kozmetičiek, kaderníčok, murárov, inštalatérov aj pracovníkov marketingu v cestovnom ruchu,“ povedala zástupkyňa riaditeľa Darina Šulková. „Druhá časť prehliadky s témou stužková slávnosť ukáže aktuálne trendy účesov a líčenia,“ dodala. Študentky tejto školy budú česať a líčiť prítomné dámy, murári predvedú montovanie sadrokartónu.

kam_na_strednu_3

kam_na_strednu_4
Výstava prinesie budúcim študentom množstvo zaujímavých podnentov

Otestujú si vedomosti

Za výstavou Kam na strednú stojí, rovnako ako v prípade nedávneho podujatia Job Spott – veľtrh práce v Trnave a výstavy Kam na vysokú Národné kariérne centrum.

„Veľmi sa tešíme na interaktívne prezentácie mladých ľudí zo stredných škôl,“ povedal za organizátorov Igor Holéczy. Aj oni pripravili pre žiakov zaujímavé aktivity. „Budú mať príležitosť otestovať si svoje znalosti v kvízoch a súťažiach. Jednou z nich je anglický kvíz, v ktorom budú štvorčlenné družstvá reprezentovať svoje školy,“ objasnil Holéczy.

Na výstavu prídu aj stredné školy z Trnavy, Galanty a Bratislavy, ktoré svojim zverencom ponúkajú prax a následné uplatnenie vo výrobných podnikoch, pretože sú zapojené do duálneho vzdelávania.

Generálnym partnerom výstavy je ZF Slovakia, hlavnými partnermi sú BOGE Elastmetall Slovakia a PSA Groupe, jazykovým partnerom je Your Choice. 

ZAUJÍMAVOSTI VÝSTAVY

First LEGO League už aj v Trnave
Na výstave zároveň predstavia výnimočný celosvetový projekt First LEGO League. V rámci neho stavajú žiaci robotov zo špeciálnych stavebníc LEGO a zároveň ich sami programujú. V Trnave sa do projektu zapojili prvé dva tímy, predstavitelia projektu chcú na výstave motivovať základné školy, aby vytvorili svoje družstvá a stali sa tak súčasťou LEGO komunity.

Príde Gabriela Futová, autorka knihy O bezvláske
Stalo sa už pravidlom, že súčasťou výstavy Kam na strednú je sprievodné podujatie Knihy a príbehy určené deťom prvého stupňa. V spolupráci s knižnicou Juraja Fándlyho v Trnave pripravili organizátori bohatý program so spisovateľmi, výtvarníkmi a ilustrátormi. Ťahákmi bude beseda s autorkou Gabrielou Futovou, ktorá si nedávno získala mladých aj dospelých čitateľov knihou O bezvláske a na konte má aj ďalšie úspešné knihy pre detského čitateľa (Nezblázni sa, mamička, Hľadám lepšiu mamu, Nejdem a basta!). S deťmi tiež príde diskutovať známy ilustrátor Miroslav Regitko zo Šale (Kráľovná krásy, O malom obrovi, Brata musíš poslúchať).

Počas oboch dní povedie výtvarníčka Oksana Lukomska obľúbenú školu ilustrácie. Jazyková škola Your Choice prichádza na výstavu s americkým konceptom zážitkového vzdelávania s kockami LEGO, ktorý je určený pre deti od 3 do 6 a od 7 do 10 rokov pod názvom „Ako veci fungujú?“. Ďalšiu besedu povedie Pavol Vančo z trnavského internetového rádia Bunker. Rádio prišlo s myšlienkou, že odvysiela pásmo večerníčkov pod názvom Deti píšu deťom. Rozprávky do neho skutočne píšu jeho detskí poslucháči. Ich diela nahovoria umelci a ocitnú sa na spoločnom CD, ktoré nahrajú v priestoroch rádia Bunker.

Ulož ako PDF
Napísal 5. novembra 2016 12:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.