reklama

Podujatie Kam na strednú priblížili žiakom možnosti štúdia a ponuku odborov

Trnavský samosprávny kraj aj tento rok organizuje sériu podujatí Kam na strednú v Trnavskej župe 2023. Žiakom ôsmych a deviatych ročníkov ponúka možnosť oboznámiť sa so štúdiom na župných stredných školách a ich odboroch. Séria podujatí sa začína vo štvrtok 12. októbra v Trnave, následne pokračuje 19. októbra v Dunajskej Strede a 26. októbra 2023 v Senici.

„Prostredníctvom série podujatí Kam na strednú odprezentujeme žiakom, ich rodičom, pedagógom aj verejnosti 44 župných stredných škôl a ich odborov, ktoré ponúkajú kvalitné vzdelávanie v Trnavskom kraji. Informácie o školách, duálnom vzdelávaní, župnom Talent centre ale aj zaujímavých benefitoch, ktoré župa študentom počas štúdia ponúka si budú môcť záujemcovia tradične pozrieť v Trnave, Dunajskej Strede aj Senici. Som presvedčený, že si žiaci zo zaujímavej palety možností v oblasti vzdelávania vyberú tú správnu strednú školu, ktorá im pomôže pri ich ďalšom rozvoji a následnom uplatnení sa na trhu práce,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Aj v tomto školskom roku župa naďalej podporuje študentov zapojených do systému duálneho vzdelávania formou motivačného balíka výhod, ktorý zahŕňa štipendium, bezplatné cestovanie prímestskými autobusmi či ubytovanie v internátoch. Týmto balíkom výhod župa podporuje aj študentov, ktorí sa vzdelávajú v niektorom z nedostatočne obsadených, no perspektívnych odborov.

Ilustračné foto: JK

Na podujatí v Trnave sa budú prezentovať stredné odborné školy, obchodné akadémie a gymnáziá z celého Trnavského kraja. Celkovo sa predstaví 44 vystavovateľov rôznych odborov a zamerania. Okrem toho sa podujatia zúčastnia aj zástupcovia spoločností a firiem, ktoré spolupracujú so strednými školami v rámci duálneho vzdelávania, trnavské vysoké školy, zástupcovia krízovej linky IPčko a národnej agentúry ERASMUS+.

Počas série podujatí nebudú ani tento rok chýbať ukážky aktivít študentov stredných škôl, ktorí sa touto formou predvedú pred svojimi budúcimi spolužiakmi.

„Návštevníci sa môžu tešiť aj na workshopy rôzneho zamerania, napríklad aranžovanie kvetov, portrétovanie, práca s drôtom, chemické pokusy, ukážky prvej pomoci a výcvik psov. Okrem toho budú môcť ochutnať výrobky studenej kuchyne či miešané nápoje, využiť kozmetické a kadernícke služby alebo masáž šije a rúk. Súčasťou veľtrhu bude aj stánok župného TalentCentra, ktoré žiakom základných škôl pomáha pri rozhodovaní sa o študijnom smere na strednej škole a následnom uplatnení sa v pracovnom a spoločenskom živote,“ doplnil riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK Stanislav Pravda.

Pre ešte nerozhodnutých ôsmakov a deviatakov je opäť pripravené aj vyhodnocovanie ich študijnej dispozície zamestnancami Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Trnave. Poradenstvo ohľadne štúdia bude poskytnuté aj rodičom.

Vo štvrtok 12. októbra 2023 sa medzi 9:00 hod. a 12:30 hod. v priestoroch Strednej priemyselnej školy dopravnej v Trnave uskutoční podujatie Študuj dopravu.

Návštevníkom budú predstavené odbory vzdelávania z oblasti dopravy, pričom žiakom základných škôl a mládeži odborníci poskytnú aj kariérne poradenstvo s odporúčaním ich ďalšieho študijného smerovania a výberu povolania.

Súčasťou bohatého sprievodného programu budú ukážky výkonu povolaní najmä v cestnej doprave, dopravná výchova, ako aj dopravné simulátory vrátane simulátora nárazu vozidla, vlakový trenažér, nácvik poskytovania prvej pomoci, dopravné kvízy a súťaže. Vstup na podujatie je bezplatný.

Ulož ako PDF
Napísal 9. októbra 2023 8:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.