reklama

V Trnave má vzniknúť hokejová akadémia s viacúčelovým športovým areálom. Viskupič a Šatan podpísali Memorandum o spolupráci

Trnavský župan Jozef Viskupič a prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan podpísali v utorok 9. júna 2020 v Trnave Memorandum o spolupráci pri vzniku hokejovej stredoškolskej akadémie.

Nový športový areál by mohol vzniknúť na sídlisku Prednádražie, na pozemkoch Strednej odbornej školy obchodu a služieb a Strednej priemyselnej školy stavebnej medzi ulicami Lomonosovova a Tajovského.

Vznik stredoškolských hokejových akadémií na území siedmich samosprávnych krajov podporila na začiatku roka Vláda SR sumou 14 miliónov eur. Pre každý z krajov sú vyčlenené zo štátneho rozpočtu po dva milióny eur.

Prvá akadémia už vyrastá v Trenčíne, jej vznik rovnako podporil štát.


Župan Jozef Viskupič a prezident SZĽH Miroslav Šatan

Ako priblížil Jozef Viskupič, v Trnave by mohlo vzniknúť športové centrum, ktorého ťažiskom bude hokejová akadémia študentov Strednej športovej školy.

„Radi by sme okrem ľadovej plochy v tomto priestore dvoch stredných škôl, ktorý aj doposiaľ slúžil ako športovisko, postavili aj viacúčelovú športovú halu a plavecký bazén s dĺžkou 25 metrov,“ povedal Viskupič.

Trnavský župan vyslovil predpoklad, že ak všetko pôjde podľa predstáv, hokejová akadémia by mohla vzniknúť v horizonte dvoch rokov.

„Celkové predbežné náklady odhadujeme na 5 miliónov eur. Takže k dvom miliónom, ktoré prisľúbil štát, budeme musieť zohnať ďalšie tri milióny eur. O prípadnej spoluúčasti budeme rokovať aj s mestom Trnava,“ poznamenal.

Bývalý slovenský hokejový reprezentant a dnes prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan počas krátkeho brífingu po podpísaní Memoranda o spolupráci pripomenul, že snahou zväzu je po vzore špičkových hokejových krajín vytvoriť na Slovensku štruktúru stredoškolských hokejových akadémií.

„Ich prostredníctvom nebudú musieť talentovaní mladí hokejisti ísť za lepšími podmienkami do zahraničia. Tým zlepšíme kvalitu našich mládežníckych súťaží, z čoho neskôr bude profitovať celý slovenský hokej,“ skonštatoval Šatan.


Na týchto pozemkoch možno vyrastie multišportové centrum s hokejovou akadémiou

MAPA:

Ulož ako PDF
Napísal 9. júna 2020 12:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V Trnave má vzniknúť hokejová akadémia s viacúčelovým športovým areálom. Viskupič a Šatan podpísali Memorandum o spolupráci”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.