reklama

Príprava výstavby hokejovej haly na Prednádraží pokročila, zámer je pred vydaním územného rozhodnutia

Po vyše dvoch rokoch od podpisu Memoranda o spolupráci pri vzniku hokejovej stredoškolskej akadémie medzi Trnavským samosprávnym krajom a Slovenským zväzom ľadového hokeja je zámer, spojený s výstavbou novej hokejovej haly na Prednádraží, tesne pred získaním územného rozhodnutia. Projekt akadémie v hodnote vyše 10 miliónov eur je zameraný na výchovu mladých športových talentov v nových študijných odboroch.

Memorandum o spolupráci pri vzniku hokejovej akadémie pre stredoškolskú mládež podpísal župan Jozef Viskupič a prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan v júni 2020. Nový športový areál má vzniknúť na sídlisku Prednádražie, na pozemkoch Strednej odbornej školy obchodu a služieb a Strednej priemyselnej školy stavebnej medzi ulicami Lomonosovova a Tajovského.

Vznik stredoškolských hokejových akadémií na území siedmich samosprávnych krajov podporila na začiatku roka Vláda SR sumou 14 miliónov eur. Pre každý z krajov sú vyčlenené zo štátneho rozpočtu po dva milióny eur. Prvá akadémia už funguje v Trenčíne, jej vznik rovnako podporil štát.

V Trnave by malo vzniknúť športové centrum, ktorého ťažiskom bude hokejová akadémia študentov Strednej športovej školy.


Vizualizácia hokejovej haly na Prednádraží, pohľad od Tajovského ulice

Zdroj: TTSK

„V spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja máme záujem vychovať nové generácie hokejistov a hokejistiek. Pripravovať ich na výnimočné športové výkony, hru v duchu fair-play i rolu v spoločnosti budeme v novej akadémii. Fungovať bude v rámci našej trnavskej strednej športovej školy. Moderná hokejová hala so zelenou strechou vyrastie na Prednádraží. Pôjde o doteraz najväčšiu investíciu župy do športovej infraštruktúry,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Hokejová hala bude okrem hlavnej zápasovej ľadovej plochy obsahovať aj menšiu tréningovú plochu, šatne, wellness centrum, posilňovňu, triedy či zázemie pre pedagógov a trénerov. Budova, ktorá vyrastie na nevyužívaných pozemkoch pri župných SPŠ stavebnej D. S. Jurkoviča a SOŠ obchodu a služieb, bude energeticky nenáročná, využijú sa aj fotovoltaické panely.

Zo sprievodnej správy spracovaného zámeru vyplýva, že objekt hokejovej haly bude mať dve nadzemné podlažia, zastavaná plocha dosiahne približne 5500 metrov štvorcových.

Druhý jednopodlažný objekt bude slúžiť na umiestnenie technológií so zastavanu plochou vyše 400 metrov štvorcových.

Pri hale bude vybudovaných vyše 50 parkovacích miest, potrebné prístupové komunikácie, areál prejde aj sadovníckymi úpravami.

O prevádzku objektu hokejovej akadémie sa má postarať sedem zamestancov. Predpokladané investičné náklady sú v projekte odhadované na 10,8 milióna eur.

Dokumentácia pre územné rozhodnutie úspešne prešla posudzovaním vplyvov na životné prostredie. Aktuálne vrcholí proces územného konania. Župa paralelne pripravuje projektovú dokumentáciu pre získanie stavebného povolenia.

„Študenti v akadémii budú prechádzať komplexným procesom od nadobudnutia teoretických znalostí v rámci vyučovacích blokov, cez suchú prípravu, až po tréning na ľade. Možnosť regenerácie vo wellness centre po náročnom tréningovom či zápasovom vyťažení organizmu sa stane novým štandardom, tak ako psychologická podpora a rozvoj mäkkých zručností,“ doplnil riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK Stanislav Pravda.


Na týchto pozemkoch má vyrásť hokejová akadémia

MAPA:

Ulož ako PDF
Napísal 14. októbra 2022 7:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.