reklama

Hokejovú halu a akadémiu na Prednádraží chce župa financovať z úverových zdrojov

V júni 2020 podpísali župan Jozef Viskupič a prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan Memorandum o spolupráci pri vzniku hokejovej akadémie pre stredoškolskú mládež v Trnave. Nový športový areál má vzniknúť na sídlisku Prednádražie, na pozemkoch Strednej odbornej školy obchodu a služieb a Strednej priemyselnej školy stavebnej medzi ulicami Lomonosovova a Tajovského.

Hokejová hala má okrem hlavnej zápasovej ľadovej plochy obsahovať aj menšiu tréningovú plochu, šatne, wellness centrum, posilňovňu, triedy či zázemie pre pedagógov a trénerov.

Budova, ktorá vyrastie na nevyužívaných pozemkoch pri župných SPŠ stavebnej D. S. Jurkoviča a SOŠ obchodu a služieb, bude energeticky nenáročná, využijú sa aj fotovoltaické panely.

V stredu 6. septembra 2023 v prítomnosti Miroslava Šatana schválili poslanci Zastuputeľstva TTSK úver vo výške 20 miliónov eur, z ktorého prostriedky použije župa na rozvoj školskej infraštruktúry a vybudovanie hokejovej akadémie.


Vizualizácia hokejovej akadémie na Prednádraží

Zdroj: TTSK

„Aj vzhľadom na náročnú hospodársku situáciu sme naďalej aktívni a na celom území kraja realizujeme viaceré investičné projekty. Dôkazom toho je aj fakt, že sa nám so Slovak Investment Holding podarilo vyrokovať výhodnú formu úveru, s cieľom využiť možnosť načerpania návratných zdrojov financovania vo výške maximálne 20 miliónov eur, pričom ide o financie určené na rozvoj školskej infraštruktúry. Naším najväčším investičným projektom z týchto zdrojov je vybudovanie Hokejovej akadémie v Trnave, čím vytvoríme špičkové športové zázemie pre mladé talenty. Okrem toho zmodernizujeme župné stredné školy, na ktorých napríklad vybudujeme odborné učebne či zakúpime špičkové vybavenie pre plnohodnotné štúdium našich študentov,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Financie od National Development Fund II. župa získala za veľmi výhodných podmienok, a to s úrokom 1 %, splácaním istín úveru až od roku 2025, s dobou splatnosti 20 rokov, a to bez akýchkoľvek poplatkov.

Podmienkou využitia zdrojov financovania je vyhlásenie verejného obstarávania na tieto projekty do konca roka 2023, pričom ich realizácia musí byť ukončená do konca septembra 2025.


Na týchto pozemkoch má vyrásť hokejová akadémia

FOTO: trnava-live.sk

MAPA:

Ulož ako PDF
Napísal 7. septembra 2023 8:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.