reklama

Predstavitelia kraja a obvodného úradu podpísali memorandum o spolupráci

Predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Tibor Mikuš a prednosta Obvodného úradu v Trnave Jozef Klokner podpísali 23. januára 2012 Memorandum o partnerstve a spolupráci medzi Obvodným úradom v Trnave a TTSK.

Spoločnou snahou a záujmom partnerských strán je podľa slov Ivana Krajčoviča z referátu komunikácie s verejnosťou TTSK rozvoj obojstranne prospešnej spolupráce pri zabezpečovaní úloh v príprave obyvateľstva na sebaochranu a vzájomnú pomoc, ako aj poskytovanie prvej pomoci.


Prednosta Obvodného úradu v Trnave Jozef Klokner (vľavo) a župan Tibor Mikuš

Foto: Ivan Krajčovič

Obsahom memoranda je aj podpora výchovy k ochrane života a zdravia, majetku, odvahe, vlastenectvu a národnej hrdosti, vytváranie podmienok pre spoločné aktivity na území obvodu a kraja, pri propagácii civilnej ochrany obyvateľstva, osvojovania si návykov mládeže pri reakcii na vznik mimoriadnych udalostí, krízových situácií spojených s ohrozením života, zdravia a majetku. Obe strany sa budú vzájomne podieľať na činnostiach smerujúcich k šíreniu dobrého mena TTSK a Slovenskej republiky doma i v zahraničí,“ priblížil Krajčovič.

Samosprávny kraj má vytvárať podmienky pre zapájanie sa žiakov osemročných gymnázií, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti TTSK do jednotlivých kôl súťaže mladých záchranárov civilnej ochrany. Kraj vytvorí podmienky pre publikačnú činnosť a prezentovanie skúseností, poznatkov a názorov prostredníctvom publikácii vydávaných TTSK, alebo organizáciami v zriaďovateľskej pôsobnosti TTSK.

Ulož ako PDF
Napísal 24. januára 2012 8:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Predstavitelia kraja a obvodného úradu podpísali memorandum o spolupráci”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.