reklama

Najsilnejšie poslanecké kluby uzatvorili Memorandum o spolupráci

Dva najsilnejšie poslanecké kluby trnavského mestského zastupiteľstva uzavreli Memorandum o spolupráci. Klub Smer-SD, ĽS-HZDS, HZD a ND s osemnástimi poslaneckými kreslami a klub KDH s ôsmimi poslancami vydali vyhlásenie, ktoré prezentoval primátor mesta Vladimír Butko.

Zľava predseda poslaneckého klubu Smer-SD, ĽS-HZDS, HZD a ND A. Hambálek, viceprimátor B. Stanko, primátor V. Butko a predseda poslaneckého klubu KDH Š. Bošnák.

Text memoranda:
Po rokovaniach zástupcov politických strán v mestskom zastupiteľstve, na základe výsledkov volieb, prieniku spoločných volebných predsavzatí a v snahe pokračovať v rozvoji mesta sa dohodli dva najsilnejšie politické kluby v mestskom zastupiteľstve – klub Smer, HZD, ĽS-HZDS, ND a klub KDH na spolupráci klubov pri plnení ich volebných programov.

Dôležitosť týchto rozhodnutí potvrdzuje nielen výber zástupcov primátora, ktorými sa po vzájomnej dohode stali Bystrík Stanko a Kvetoslava Tibenská, ale aj pokračujúce rokovania o písomnej forme uzavretia dohody. Táto dohoda bude uzavretá na úrovni klubov mestského zastupiteľstva, podpísaná predsedami klubov Augustínom Hambálkom a Štefanom Bošnákom.“

Podľa slov V. Butka vznikajúca dohoda nebude konkretizovaná na jednotlivé body volebných programov. „Nevylučujeme ani vznik spoločného volebného programu, ale to je otázka možno mesiacov. V tejto chvíli deklarujeme spoluprácu na plnení prieniku volebných programov dvoch najsilnejších politických klubov,“ priblížil Butko.

Viceprimátor Bystrík Stanko sa stal osemnástym členom poslaneckého klubu koalície Smer, HZDS, HZD, ND. „Dohodli sme sa, že nebudeme pozerať na politické tričká, ale budeme riešiť problémy v záujme a v prospech obyvateľov mesta Trnava,“ dodal Stanko.

Ulož ako PDF
Napísal 3. januára 2011 11:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.