reklama

Projekt City Areny pokračuje podľa plánu, mesto a investor podpísali Memorandum o spolupráci

Mesto Trnava a  akciová spoločnosť City-Arena Trnava dnes podpísali Memorandum o spolupráci, v ktorom deklarujú svoj zámer spolupracovať pri realizácii projektu „CITY ARENA – Štadión Antona Malatinského“.

Pri výstavbe tohto moderného športového štadiónu s polyfunkčnými komerčnými aktivitami pre obyvateľov mesta Trnavy investor plánuje preinvestovať 76 miliónov eur.

Opäť sa posúvame bližšie k tomu, čo zatiaľ vidíme len na obrázkoch. Investorovi držím palce a za mesto môžem skonštatovať, že jeho zámeru budeme vychádzať v ústrety. Verím, že cieľ, ktorý si predsavzal, sa raz stane realitou,“ vyhlásil po podpise Memoranda trnavský primátor Vladimír Butko.


Zľava predseda predstavenstva investorskej spoločnosti City-Arena Pavol Adamec, primátor Vladimír Butko a zástupca investora Jozef Čechovič pri podpise Memoranda

Predseda predstavenstva spoločnosti City-Arena Pavol Adamec potvrdil, že stanovený harmonogram procesov sa zatiaľ darí plniť podľa plánu.

Moment podpisu memoranda vnímame spolu so zmenou územného plánu ako zavŕšenie prvej etapy nášho snaženia, ktorá trvala približne jeden rok. Je to však len štartovacia čiara, máme pred sebou ešte dlhú cestu a čaká nás veľa práce pre dosiahnutie tohto cieľa. Zatiaľ sa nám avizovaný harmonogram darí napĺňať a koncom roka by sme chceli dosiahnuť vydanie územného rozhodnutia. Je to aj vďaka tomu, že cítime podporu a ústretovosť k nášmu projektu na všetkých úrovniach,“ uviedol Adamec.

Investor predstavil aj aktuálne vizualizácie projektu modernizácie Štadióna Antona Malatinského a priľahlej polyfunkcie. Ako poznamenal šéf spoločnosti City-Arena, v porovnaní s pôvodne zverejneným zámerom došlo k niekoľkým zmenám. Pod kontrolou má investor podľa Adamca aj dva z troch súkromných pozemkov, ktoré s projektom bezprostredne susedia. „Pracujeme na tom ďalej,“ odpovedal na otázku, aká je aktuálna situácia so zostávajúcim pozemkom.

Koncepcia projektu zostala zachovaná, zmeny sú len vizuálne a týkajú sa tvarov a materiálov fasád,“ poznamenal Adamec.

Oproti pôvodným plánom tiež investor znížil pôvodne avizovanú kapacitu štadióna z 20-tisíc na 17 500 sedadiel. „Zohľadňovali sme stanovenú maximálnu výšku zástavby, a naviac pribudla ďalšia vybavenosť štadióna. Sme však presvedčení, že kapacita bude absolútne postačujúca či už pre športové alebo kultúrno-spoločenské potreby stánku,“ vyhlásil Pavol Adamec a pripomenul, že istá rezerva v otázke prípadného zvyšovania kapacity je na západnej tribúne.

So samostnou výstavbou moderného komplexu plánuje začať City-Arena v polovici roka 2013. „Ako môžete vidieť aj na vizualizáciách, pracujeme so sloganom Tvoríme novú Trnavu. Trnavu 21. storočia. Našim cieľom je revitalozovať celé územie tak, aby spĺňalo požiadavky a predstavy moderného európskeho mesta,“ doplnil predseda predstavenstva City-Arena.

S dokončením a otvorením štadióna spolu s polyfunkciou, ktorá zahŕňa dvojpodlažné podzemné parkovisko, 120-lôžkový hotel, administratívne priestory a obchodné centrum s multikinom počíta v závere roka 2014.

Štadión je projektovaný podľa technických parametrov a požiadaviek UEFA a FIFA.

Vizualizácie projektu zverejnené 17. júla 2012 (pre zväčšenie kliknite na obrázok):

Ulož ako PDF
Napísal 17. júla 2012 13:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Projekt City Areny pokračuje podľa plánu, mesto a investor podpísali Memorandum o spolupráci”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.