reklama

Západnú tribúnu City Areny napokon demontujú a postavia nanovo. Projekt pokračuje podľa plánov

City Arena bude mať novopostavené všetky štyri divácke tribúny. Investor sa napokon rozhodol demontovať súčasnú západnú tribúnu a na jej mieste postaví novú tribúnu funkčne aj architektonicky veľmi podobnú zvyšným trom.

Ako informoval predseda predstavenstva spoločnosti City Arena Pavol Adamec, s demontážou západnej tribúny sa začne už v polovici apríla. Vďaka novej tribúne, ktorá bude o niekoľko metrov vyššia a prinesie aj viac miest na sedenie, sa zvýši kapacita štadióna na 20 460 sedadiel z pôvodných 19-tisíc.

Nová západná tribúna bude mať rovnaký komfort ako zvyšné vrátane toaliet, bufetov či technických miestností.

„Po statických analázach vyplynulo, že tribúna je veľmi zle postavená a rozhodli sme sa ju demontovať. Vzhľadom na to, že nemáme priestorové možnosti posúvať sa ďalej, musíme novú tribúnu postaviť v tom istom pôdoryse. Zvýšime ju o štyri rady sedadiel po celej dĺžke. Zámer je pripravený, v polovici apríla začne výstavba,“ potvrdil Adamec.

city-arena-1

city-arena-2
Stavbu si dnes pozrel aj premiér Fico a ďalší hostia

Západná tribúna bude postavená z rovnakých prefabrikovaných stupňov, použité budú aj rovnaké sedadlá. Pôvodná tribúna po rozobratí podľa Adamca už ďalej použitá byť nemôže.

Novinkou je aj rozhodnutie o položení nového trávnika. V rámci prác vyberú podložie do hĺbky 40 centimetrov, zostane len vykurovacia technológia a drenáž. Všetky ostatné vrstvy budú nové, trávnik by mal byť schopný plnej záťaže po už asi 6 až 8 týždňov od výsevu, s ktorým sa počíta v máji.

Dodatočné investície navýšia náklady o 6 až 8 miliónov eur. „Začíname s vlastných zdrojov, ale budeme oslovovať našich partnerov, aby sme hľadali zdroje na dofinancovanie nového trávnika a novej západnej tribúny,“ priblížil.

Výstavba projektu City Arena pokračuje podľa plánu, zo stavebného hľadiska je hotových 80 percent prác. Otvoriť plánujú 22. augusta 2015.

Základný kameň slávnostne položili v septembri 2013.

Z hľadiska finančného plnenia bolo do začiatku apríla 2015 preinvestovaných na projekte CITY ARENA – Štadión A. Malatinského 16,5 miióna eur.

Z toho k dnešnému dňu dotácia Vlády SR realizovaná cez projekt Slovenského futbalového zväzu bola čerpaná vo výške 5,2 mil. eur. Celkové náklady na štadión (bez rekonštrukcie západnej tribúny) dosiahnu asi 26 až 28 mil. eur.

Štadión po dokončení odovzdajú do majetku Mesta Trnava a bude ďalej prenajatý spoločnosti CITY ARENA, a.s.

„Bude to nádherný futbalový stánok a som rád, že projekt spolupráce vlády a SFZ vychádza. Toto je evidentný dôkaz, že zapojenie prostriedkov zo štátneho rozpočtu na futbalovú infraštruktúru má svoj význam. Takéto moderné stánky budú ťahať aj podstatne viac divákov,“ vyjadril sa premiér Robert Fico, ktorý sa dnes zúčastnil v Trnave kontrolného dňa.

PRIEBEH STAVEBNÝCH PRÁC K 9. APRÍLU 2015:

– prestavaných bolo 18 tis. m³ prefabrikátov, 17 tis. m³ liateho konštrukčného betónu, 7 tis. m³ betónu na zmonolitnenie stavby a 3 200 ton oceľovej výstuže

– južná tribúna – už je osadená aj fasáda

– východná tribúna – vybudovaná a pripravujú sa interiéry

– severná tribúna – prebieha montáž vnútornej infraštruktúry

– koncom mája 2015 začnú podľa plánu kolaudačné konania, otvorenie je plánované na koniec augusta

– z celkového pohľadu rozostavanosti obidvoch častí projektu, t.j. športovej aj komerčnej, je súčasný stav 85%

– v súčasnom období pracuje na stavbe denne 300 – 500 pracovníkov

– všetky ukončené práce sú k dnešnému dňu v súlade so zmluvným harmonogramom

Zdroj: investor

city-arena-3

city-arena-5

city-arena-4

VIZUALIZÁCIE AJ S NOVOU ZÁPADNOU TRIBÚNOU:

viz-cita-arena-1

viz-cita-arena-2

viz-cita-arena-3

viz-cita-arena

Ulož ako PDF
Napísal 9. apríla 2015 15:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Západnú tribúnu City Areny napokon demontujú a postavia nanovo. Projekt pokračuje podľa plánov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.