reklama

Západnú tribúnu napokon nadstavovať nebudú, City – Arena hovorí o účelovej obštrukcii

Spoločnosť City – Arena dnes korigovala svoje rozhodnutie zo začiatku apríla tohto roka týkajúce sa rekonštrukcie západnej tribúny. Ako oznámili zástupcovia developerskej firmy, avizovanú a pripravenú rekonštrukciu západnej tribúny jej bolo znemožnené realizovať.

Cieľom City Areny bolo and rámec pôvodného projektu zmodernizovať aj západnú tribúnu a zvýšiť ju o 1,2 metra tak, aby bol uzatvorený ‚kotol‘, ktorý vytvárajú nové tribúny tri nové tribúny – južná, východná a severná.

Zároveň mal tento zámer navýšiť kapacitu štadióna na 20 460 miest pre divákov. Kapacita štadióna by tak mala zostať na pôvodne ohlásenom počte 19-tisíc sedadiel.

viz-cita-arena-3
Takto mala vyzerať vyvýšená západná tribúna (vpravo)

„Napriek tomu, že so všetkými účastníkmi stavebného konania sme viedli z našej strany nadštandardne korektný dialóg potvrdený spoločnou dohodou, dňa 24. apríla 2015 stavebný úrad obdržal pripomienku k stavebnému konaniu od majiteľov nehnuteľnosti na Športovej ul. č. 6.
Aj keď tieto pripomienky neobstoja z pohľadu stavebného zákona (západná tribúna tam stojí už desaťročia) a sú, podľa nás, len účelovou obštrukciou, stavebný úrad musí konať, čím sa vydanie stavebného povolenia časovo posúva o niekoľko mesiacov. Z uvedeného dôvodu je nemožné tento náš zámer zrealizovať do 22. augusta 2015, čo je stanovený termín otvorenia projektu CITY ARENA – Štadión A. Malatinského,“
vyhlásil dnes predseda predstavenstva spoločnosti City – Arena Pavol Adamec prostredníctvom tlačovej správy.

Spoločnosť je preto nútená pokračovať podľa pôvodného projektu a západnú tribúnu modernizovať iba v jej súčasných rozmeroch a kapacite.

„Je nám veľmi ľúto, že nevieme ovplyvniť postoj niektorých spoluobčanov k realizácii tohto, pre Trnavu výnimočného, projektu, na ktorý budú, ako dúfame, hrdí nielen obyvatelia nášho mesta, ale aj športoví fanúšikovia z celého Slovenska,“ uzavrel P. Adamec.

V piatok 1. mája sme zverejnili aj stanovisko jednej z obyvateliek spomínanej nehnuteľnosti na Športovej ulici (link tu).

city-arena-4
Súčasnú tribúny City Arena zrekonštruuje, ale nenavýši jej kapacitu ani výšku

Ulož ako PDF
Napísal 30. apríla 2015 18:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Západnú tribúnu napokon nadstavovať nebudú, City – Arena hovorí o účelovej obštrukcii”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.