reklama

Stavbou roka 2015 na Slovensku je multifunkčný komplex City Arena

Trnavská City Arena si odniesla zo slávnostného vyhlasovania najlepších stavieb roka na Slovensku tri ocenenia, vrátane hlavnej ceny Stavba roka 2015. Projekt získal aj ďalšie dve ocenenia: Cenu Zväzu stavebných podnikateľov Slovenska za vysokú kvalitu stavebnej realizácie a Cenu Zväzu stavebných podnikateľov Slovenska za najlepšie projektové riešenie stavebného diela.

V rámci 21. ročníka celoštátnej súťaže stavieb uskutočnených na Slovensku Stavba roka 2015 sa o titul uchádzalo jedenásť stavebných projektov.

Súťaž organizuje od roku 1995 Združenie pre rozvoj slovenskej architektúry a stavebníctva – ABF Slovakia. Slávnostné vyhlásenie výsledkov a odovzdávanie cien sa uskutočnilo 6. apríla v Bratislave.

city-arena
Investičné náklady projektu dosiahli 92 miliónov eur

pavol-adamec
Tri ocenenia v rukách autora architektonického riešenia Pavla Adamca

city-arena-kolektiv
Kolektív realizátorov na slávnostnom vyhlasovaní ankety

Stavbou roka 2015 sa stal multifunkčný komplex City Arena Trnava, autorov architektonického riešenia Pavla Adamca, Milana Paulíka, Pavla Hrčku a Martina Ďuríka. Rozhodla o tom odborná porota.

„Som veľmi rád, že si CITY ARENA získala nielen srdcia Trnavčanov a, prostredníctvom národného futbalového, štadióna srdcia slovenských futbalových fanúšikov, ale aj priazeň odbornej verejnosti. Naša vďaka patrí všetkým, ktorí sa jej výstavbe podieľali, najmä však Vláde SR, Slovenskému futbalovému zväzu, Mestu Trnava a generálnemu dodávateľovi stavby, firme Strabag Patrí im jedno veľké ĎAKUJEM!. Treba však jasne povedať, že táto stavba by nikdy nevznikla bez zásadného rozhodnutia hlavného akcionára spoločnosti City Arena, Vladimíra Poóra,“ komentoval Pavol Adamec.

Multifunkčný komplex CITY ARENA Trnava v kocke:

Autori architektonického riešenia: Ing. arch. Pavol Adamec, Ing. arch. Milan Paulík, Ing. arch. Pavol Hrčka, Ing. arch. Martin Ďurík – spolupráca na interiéri

Projektant architektonickej časti: adamec & adamec s. r. o.

Projektant – statika stavby: Ing. Jaroslav Repa

Hlavný zhotoviteľ: STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo, s. r. o.

Hlavný stavbyvedúci: Ing. Juraj Holubica

Stavebník: City-Arena, a. s. a City-Arena PLUS, a. s.

Dozorná činnosť: ENTO, s. r. o. Košice, STAVOINVESTA, s. r. o. Banská Bystrica

Celkové investičné náklady (bez DPH): 92 mil. €

Doba výstavby: 09/2013 – 08/2015

Ulož ako PDF
Napísal 7. apríla 2016 13:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Stavbou roka 2015 na Slovensku je multifunkčný komplex City Arena”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.