reklama

Verejné prerokovanie projektu City Arena: investor predstavil ďalšie detaily

Na pondelňajšom verejnom prerokovaní projektu City Aréna v priestoroch konferenčnej sály trnavskej radnice predstavil investor niektoré ďalšie detaily.

Verejné prerokovanie zámeru je jedným z radu úkonov, ktoré musí investor absolvovať predtým, ako získa územné rozhodnutie a stavebné povolenie.

Ako informovali zástupcovia investorskej spoločnosti City-Arena, a.s. hlavné vstupy na štadión budú z Kollárovej a Športovej ulice.

Vstupy do podzemných garáží, kde bude miesto pre viac ako 1100 vozidiel, sú riešené z Kollárovej ulice, Dolných Bášt a nárožia amfiteátra.

Na severnej strane projektu na Dolných Baštách vznikne aj krytá pešia zóna. V rámci dopravných zmien sa počíta s vybudovaním ľavého odbočenia z Hlbokej ulice na Halenársku a vytvorením novej svetelne riadenej križovatky pri čerpacej stanici OMV.

Postavené budú aj dve nové kruhové križovatky – pri múzeu a na nároží mestského amfiteátra.

Zásadnú zmenu dopravy v území spôsobí uzatvorenie časti Sladovníckej ulice pri parkovisku (medzi Kollárovou a amfiteátrom) a potreba presmerovania dopravy, ktorá má vzťah k centrálnej mestskej zóne.

VIZUALIZÁCIA: City-Arena, a.s.

Investor tiež počíta so zatrávneným striech na objekte obchodného centra. “Tento prvok prispeje k zadržaniu vody v a zníži prehrievanie vzduchu v lokalite počas horúcich letných dní. Pozitívom tohto riešenia je aj vizuálna stránka – zelené strechy sú na pohľad príjemnejšie,” skonštatovali zástupcovia spoločnosti City-Arena.

V rámci výstavby projektu za 76 miliónov eur bude vyrúbaných približne 87 stromov. Z väčšej časti pôjde o ovocné stromy zo záhrad rodinných domov, ktoré budú zbúrané alebo o menšie stromy s obvodom kmeňa menším ako 40 centimetrov.

Plánovaná náhradná výsadba stromov a kríkov určite presiahne plánované výruby,” skonštatoval predseda predstavenstva Ing. arch. Pavol Adamec na verejnom prerokovaní zámeru.

Štadión s kapacitou 19-tisíc sedadiel bude podľa slov P. Adamca spĺňať všetky požiadavky UEFA pre organizovanie medzinárodných zápasov bez potreby žiadať výnimky. V rámci modernizácie postavia tri nové tribúny, na západnej tribúne dôjde k výmene sedačiek, ozvučenia a osvetlenia.

Na východnej tribúne sa počíta s umiestnením skyboxov.

Obchodné centrum obsadí dve nadzemné podlažia na ploche približne 20-tisíc metrov štvorcových. V jeho severnej časti bude supermarket s potravinami, počíta sa aj s výstavbou štyroch štandardných multiplexových kín a jedného menšieho kina.

V rámci posudzovania vplyvov na životné prostredie boli podľa spracovateľky zámeru Aleny Keblovskej do projektu zapracované všetky požiadavky a pripomienky dotknutých organizácií.

Investor v rámci prípravy projektu vypracoval aj geologický a hydrogeologický prieskum a celý rad štúdií ako napríklad dopravnú, rozptylovú či svetlotechnickú.

Spoločnosť City-Arena deklaruje snahu začať so stavebnými prácami v prvej polovici tohto roka v snahe projekt dokončiť na konci roku 2014.

Ulož ako PDF
Napísal 12. februára 2013 8:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

12 komentárov pre “Verejné prerokovanie projektu City Arena: investor predstavil ďalšie detaily”

 1. 1
  gruno says:

  Nádherné!!! Tešíme sa a držíme palce !!!

 2. 2
  5ulo says:

  skoda tej zapadnej tribuny.. vyzera to necelistvo, take nedokoncene :-/

 3. 3
  matkotejko says:

  časom sa prerobí aj západná

 4. 4
  icer says:

  zapadna asi nepojde prerobit.
  pravdepodobne majitelia dotknutých pozemkov a nehnutelnosti nechceli tieto predať.
  a geografický zapad nie je za zapadnou ale v súšasnej výseči medzi severnou a zapadnou.
  osobne by som tam nestaval ziadne obchody ale iba hotel a sportovú halu. takú nejakú multifunkcnu aj na koncerty.
  ale to je len moja predstava. investor si urobi tak, ako to ma v plane.

 5. 5
  imro says:

  snad to nebude vyzerat tak lacno ako max, ked uz do toho poorik tolko vraza.

 6. 6
  naszelenskyforever says:

  naco tolko kin? ket na stadione budu oci bolet z teho trapena v pralesnej lige aby ste sa seci vesli na 3D DOLBY DIGITAL bio kde vasi kluci vopaleni strielaju oku lahodiace goly

 7. 7
  martin says:

  Nechápem, prečo tolko kín, určite by som sa priklonil k reprezentatívnemu hotelu.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.