reklama

Začína výstavba projektu City-Arena. Základný kameň poklepal aj premiér Fico

Výstavbu novej futbalovej City-Areny – Štadióna Antona Malatinského oficiálne odštartovali v piatok 20. septembra 2013 poklepaním základného kameňa, požehnaním kňaza a priateľským zápasom trnavských a československých futbalových legiend.

Moderný štadión s kapacitou 19-tisíc sedadiel spolu s komerčnou časťou projektu má byť podľa investora hotový v roku 2015.

Futbal je na Slovensku sociálny fenomén a táto vláda na seba zobrala politickú zodpovednosť finančnej podpory výstavby nových štadiónov. Želám Trnavčanom, aby im tento štadión, ktorý bude jeden z najkrajších v strednej Európe, priniesol veľa radosti,“ povedal pri poklepaní základného kameňa premiér Robert Fico.

zakl-lamen-city-arena-5

Dôležitú úlohu pri spolufinancovaní projektu mali aj politici. Vláda odklepla cez SFZ na investíciu do trnavského štadióna 13 miliónov eur. Na snímke zľava primátor V. Butko, podpredsedníčka národnej rady R. Zmajkovičová, premiér R. Fico, P. Adamec zo City Areny, (za ním šéf zväzu J. Kováčik a župan T. Mikuš)

Predseda predstavenstva investorskej spoločnosti City-Arena Pavol Adamec zdôraznil, že projekt sa podarilo od prvej verejnej prezentácie v novembri 2011 posunúť do štádia realizácie vo veľmi krátkom čase.

Dnešný deň je zavŕšením dvojročného úsilia. Ale stále máme pred sebou veľa práce. Projekty tohto typu sa štandardne pripravujú tri až štyri roky. My sme to vďaka ústretovej a plodnej spolupráci medzi mestom, samosprávnym krajom, vládou Slovenskej republiky a ďalšími inštitúciami zvládli za dva roky. Všetkým, ktorí sa na tomto projekte podieľali, chcem udeliť generálne poďakovanie,“ vyhlásil Adamec.

Projekt City-Arena bude prínosom pre mesto Trnava v mnohých rovinách. Svojim multifunkčným mestotvorným charakterom poskytne možnosti rozvoja športového a kultúrneho života obyvateľov a návštevníkov mesta. Výrazne prispeje k skvalitneniu infraštruktúry územia. V neposlednom rade projekt vytvorí počas výstavby pracovné príležitosti pre 500 – 1 000 pracovníkov v stavebníctve. Po dobudovaní nájde prácu v prevádzkach projektu viac ako 400 zamestnancov,“ doplnil predseda predstavenstva City Areny.

Ambíciou projektu v hodnote viac ako 70 miliónov eur má byť vybudovanie športovo-komerčného komplexu vo vysokom európskom štandarde.

zakl-lamen-city-arena-6
Základný kameň projektu City-Arena

Stavba nového trnavského štadióna sa pripravovala v šibeničnom termíne a ja sa verím, že projekt prinesie trnavským fanúšikom radosť z futbalu, na akú boli zvyknutí v šesťdesiatych, sedemdesiatych a na konci deväťdesiatych rokov minulého storočia,“ konštatoval primátor mesta Trnava Vladimír Butko.

Šéf Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik prejavil radosť nad skutočnosťou, že moderný štadión vyrastá práve v Trnave.

Som rád, že takýto krásny športový stánok bude v slovenskom najfutbalovejšom slovenskom meste a že tu vynikajúce zázemie nájde aj slovenská reprezentácia. Nový trnavský štadión, tak ako je navrhnutý, bude výnimočný aj v medzinárodnom meradle,“ uviedol.

Nový trnavský futbalový štadión, ktorý investor odovzdá do majetku mesta, bude dokončený v prvom polroku 2015. Je projektovaný podľa technických parametrov a požiadaviek UEFA a FIFA s kapacitou 19 000 miest, súčasťou areálu bude dvojpodlažné podzemné parkovisko, administratívne priestory a  obchodné centrum s multikinom.

Ďalšie fotografie:
zakl-kamen-city-arena-1
zakl-kamen-city-arena-2
zakl-lamen-city-arena-3
zakl-lamen-city-arena-4
zakl-lamen-city-arena-8

Ulož ako PDF
Napísal 20. septembra 2013 20:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Začína výstavba projektu City-Arena. Základný kameň poklepal aj premiér Fico”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.