reklama

Investor projeku City Aréna: sme odhodlaní a pripravení zámer zrealizovať

Veľkolepým spôsobom sa rozhodla spoločnosť Euro MAX Slovakia predstaviť projekt výstavby nového Štadióna Antona Malatinského. Priaznivci Spartaka Trnava sa podľa investora môžu tešiť na nový futbalový stánok s kapacitou 20-tisíc miest na sedenie.

S vizualizáciami investičného zámeru sa mohli zoznámiť zvedaví fanúšikovia priamo v spartakovskom stane pri dome kultúry, ďalšie stovky Trnavčanov sledovali priamy prenos z tlačovej besedy priamo na veľkoplošnej obrazovke umiestnenej na Trojičnom námestí.

VIDEO: Predstavenie projektu CITY ARÉNA – Štadión Antona Malatinského

Súčasťou projektu nazvaného CITY ARÉNA v hodnote 68 miliónov eur má byť aj štvorhviezdičkový športhotel s kapacitou 120 lôžok, administratívno – obchodné priestory a parkovacie plochy v dvojpodlažnom podzemnom parkovisku pre 1100 áut. Investor podľa slov predsedu predstavenstva spoločnosti Euro MAX Pavla Adamca plánuje dokončiť prípravy projektu v rokoch 2012-2013, so samotným dokončením ráta už v roku 2014.

„Zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že tieto dátumy sú reálne. Máme deklarovanú jednoznačnú podporu od mesta Trnava, rovnako aj od viacerých ďalších inštitúcií. Pozitívnym smerom sa odvíjajú aj rokovania s bankovými inštitúciami,“ skonštatoval P. Adamec. „Pôsobíme na developerskom poli už veľmi dlho. Počítame s možnosťou, že môžu nastať isté posuny v termínoch, ale zdôrazňujem, že sme pevne odhodlaní a pripravení tento zámer zrealizovať,“ pripomenul.

Zľava Pavol Adamec zo spoločnosti Euro MAX, primátor mesta Vladimír Butko a prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik počas predstavenia projektu

Zľava člen vedenia FC Spartak Dušan Guľáš, zástupca fanúšikov Marián Galbavý, majiteľ klubu Vladimír Poór, Pavol Adamec, Vladimír Butko a Ján Kováčik

Transperent, ktorý nepotrebuje komentár

Investor pracuje na projekte už niekoľko mesiacov a deklaruje, že disponuje dohodami o vykúpení pozemkov a domov na Halenárskej ulici oproti parkoviska pri amfiteátri, ktoré budú musieť projektu ustúpiť. Projekt počíta so zachovaním súčasnej polohy ihriska a vyhrievaného trávnika, s menšími úpravami zostane na svojom mieste aj nedávno zrenovovaná západná tribúna.
Priestory tréningového ihriska a parkovisko pri Mestskom amfiteátri obsadí administratíva a obchodné priestory.

„Celú CITY ARÉNU chceme otvoriť ako jeden celok. Nechceme projekt riešiť na etapy, ako to bolo plánované v predošlom zámere, ktorý sa napokon nerealizoval. S istou etapizáciou výstavby počítame pri výstavbe tribún nového štadióna, kde bude potrebné riešiť výstavbu s ohľadom na funkčnosť hracej plochy tak, aby futbalové zápasy mohli kontunuálne prebiehať na jestvujúcom ihrisku,“ doplnil Pavol Adamec.

Primátor mesta Vladimír Butko verí, že aktuálny zámer sa podarí zrealizovať. „Všetko si vyžaduje svoj čas. Investor musí tento zámer starostlivo pripraviť a ja dôverujem ľuďom, ktorí za projektov stoja a majú reálny záujem ho doviesť do úspešného konca,“ poznamenal.

Vizualizácie projektu:

Animácia:

Ulož ako PDF
Napísal 28. novembra 2011 4:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Investor projeku City Aréna: sme odhodlaní a pripravení zámer zrealizovať”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.