reklama

Výstavba City Areny prebieha podľa plánu, mesto apeluje na vyššiu účinnosť čistenia ciest

Darí sa nám držať dobrý kurz a vysoké tempo stavebných prác,“ hodnotil v utorok priebeh realizácie projektu City Arena pred poslancami mestského zastupiteľstva predseda predstavenstva investorskej spoločnosti Pavol Adamec.

Stavbári v súčasnosti dokončujú práce na ochrane stavebnej jamy. Prvé náznaky stavebnej konštrukcie v podobe pilotáže a skeletov budú podľa jeho vyjadrenia opticky viditeľné v južnej časti projektu pri Kollárovej ulici už v priebehu jari.

Od začiatku výstavby sa na projekte preinvestovalo 11 miliónov eur z vlastných alebo úverových zdrojov. V súčasnosti je financovanie realizácie projektu kompletne zabezpečené,“ informoval poslancov.

city-arena-vystavba
Výstavba City Areny prebieha podľa plánov

Od prvej prezentácie v decembri 2011 nedošlo podľa Adamca v projekte k žiadnym zásadným zmenám v koncepte ani parametroch stavby. Dokončenie výstavby športovej aj komerčnej časti je naplánované na máj 2015. Oficiálne otvorenie projektu sa má uskutočniť v septembri.

Zástupca investora konkretizoval, že v komerčnej časti má v tejto chvíli zmluvne prenajatých 50 percent priestorov, na ďalších 40 percent má so záujemcami podpísané predbežné dohody.

S prenájmom sa nám darí, projekt je veľmi úspešný,“ konštatoval Pavol Adamec.

Pri príležitosti návštevy predsedu predstavenstva investorskej spoločnosti na radnici apeloval viceprimátor Bystrík Stanko na zvýšenie účinnosti čistenia okolitých komunikácií. Reagoval tak na sťažnosti Trnavčanov, ktorí často upozorňujú na tento problém.

Uvedomujeme si, že výstavba takéhoto rozsahu v tomto ročnom období prináša so sebou negatíva. Môže sa stať, že nie vždy sa podarí urobiť všetko tak, ako si naplánujeme. Chceme vystupovať ako seriózny investor, preto vyvinieme maximálne úsilie, aby sme tieto nedostatky eliminovali a odstránili,“ prisľúbil šéf predstavenstva City-Areny.

city-arena-trnava-celkovy

Vizualizácia: City Arena

V záverečnej časti Pavol Adamec odpovedal aj na niekoľko otázok prítomných poslancov.

Oznámil, že počet parkovacích miest v rámci projektu presiahne 1000, prvé tri hodiny parkovania budú zadarmo.

Prezradil aj, že rámci slávnostného otvorenia štadióna chcú dostať do Trnavy veľký futbalový tím.

Oslovili sme reprezentácie Anglicka a Holandska. Zatiaľ sme odpoveď nedostali,“ konštatoval.

Ulož ako PDF
Napísal 19. februára 2014 8:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Výstavba City Areny prebieha podľa plánu, mesto apeluje na vyššiu účinnosť čistenia ciest”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.