reklama

J. Figeľ: Nitriansku dokončia v novembri, výstavba obchvatu pokračuje podľa plánu

Minister dopravy, pôšt a telekomunikácií Ján Figeľ v rámci svojho pracovného výjazdu v Trnave potvrdil platnosť termínov troch rozpracovaných projektov.

Brífing na Nitrianskej ceste: minister dopravy J. Figeľ, v strede, po boku s viceprimátorom V. Butkom (vpravo) a primátorom Š. Bošnákom

Ako uviedol, do konca novembra bude dokončená asi poldruha roka trvajúca rekonštrukcia Nitrianskej cesty. Nová štvorprúdovka podľa Figeľa prinesie vodičom toľko očakávané pohodlnejšie cestovanie. „S radosťou konštatujem, že obom dodávateľom – Skanska, a.s. a Trnavskej stavebnej spoločnosti, a.s., sa darí dodržiavať stanovené termíny. Predpokladáme, že investícia v hodnote asi 5 miliónov eur bude odovzdaná do prevádzky v priebehu novembra tohto roku,“ upresnil minister dopravy.

Nový povrch na vstupe do mesta

Rovnako podľa podľa harmonogramu pokračuje aj výstavba druhej a tretej etapy severného obchvatu mesta Trnava. Podľa Figeľa druhá časť v úseku od Špačinskej cesty po Chovateľskú bude dokončená začiatkom roku 2011, poslednú tretii etapu s pripojením na cestu I. triedy v smere na Senicu majú dokončiť o rok neskôr, teda v prvých mesiacoch 2012.

„Uvedomujem si, že pre odľahčenie dopravy v Trnave má veľký význam aj výstavba južného obchvatu. Jestvuje predpoklad, že s jeho realizáciou začne štát prostredníctvom Slovenskej správy ciest po ukončení severného obchvatu,“ naznačil Ján Figeľ.
Do plánovanej výstavby južnej komunikácie v smere od Modranky po Bratislavskú cestu vstupuje aktívne aj mesto Trnava, keď na vlastné náklady vypracovalo a odovzdalo kompletnú projektovú dokumentáciu Slovenskej správe ciest.

Ulož ako PDF
Napísal 29. septembra 2010 5:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “J. Figeľ: Nitriansku dokončia v novembri, výstavba obchvatu pokračuje podľa plánu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.