reklama

Výstavba obchvatu je v záverečnej fáze. Pozrite si aktuálne fotografie

Stavebná spoločnosť TSS Grade dokončuje záverečné dve etapy výstavby cestného obchvatu mesta. Okrem 2. etapy Špačinská-Chovateľská v dĺžke 1,9 km prebiehajú stavebné práce aj na dokončení tretieho, 900 m dlhého úseku od Štrkov po výpadovku na Senicu.

Výstavba dlhoočakávaného obchvatu je v záverečnej fáze. V priebehu zostávajúcich približne dvoch mesiacov zostáva dokončiť niektoré objekty obchvatu ako sú zvodidlá, práce si vyžiada aj úprava okolia cesty. Stavbári majú pred sebou aj pokládku vrchnej vrstvy asfaltového koberca v záverečnom úseku na mostoch, na záver pribudne vodorovné a zvislé dopravné značenie.


Robotníci spevňujú kopec v tesnej blízkosti budúceho obchvatu

Trnavčania si od spustenia severného obchvatu sľubujú výrazné zníženie tranzitnej dopravy mestom. Po Bučianskej, Rybníkovej, Šrobárovej, Hospodárskej či Trstínskej by malo už onedlho jazdiť podstatne menej áut, najmä kamiónov.

Prvú etapu severovýchodnej časti obchvatu v úseku od Bučianskej po Špačinskú cestu v dĺžke 1700 metrov odovzdali do užívania v novembri 2009.

Predpokladané náklady na výstavbu 2. a 3. etapy sú 23,7 milióna eur, z toho až 20,1 milióna eur pokrývajú financie zo štrukturálnych fondov EÚ, čo predstavuje 85 percent celkových nákladov. Zostávajúcich 15 percent, teda 3,6 milióna eur, financuje Slovenská správa ciest z prostriedkov štátneho rozpočtu.

Severný obchvat je rovnako ako juhovýchodná časť od Nitrianskej cesty po Bučiansku realizovaný v dvojprúdovom profile.

V prípade extrémneho zaťaženia dopravy na obchvate je možnosť rozšíriť v budúcnosti komunikáciu o ďalšie dva pruhy.

Fotogaléria zo 16. marca 2012:

Ulož ako PDF
Napísal 19. marca 2012 9:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Výstavba obchvatu je v záverečnej fáze. Pozrite si aktuálne fotografie”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.