reklama

Druhú časť obchvatu možno spustia až po dokončení tretej etapy (+video)

Výstavba druhej etapy severného obchvatu Trnavy v úseku od Špačinskej po Chovateľskú ulicu na Štrkoch od našej ostatnej návštevy postúpila o ďalší krok ďalej. Na komunikácii sa nachádza aj vrchná vrstva asfaltu, na krajnici boli osadené zvodidlá.

Výstavba mosta ponad Trnávku pri Štrkoch

O kus pokročila aj realizácia premostenia ponad Trnávku pri Štrkoch na konci Chovateľskej ulice.

Ešte vlani sa takmer s istotou počítalo s verziou, že po dokončení druhej etapy bude spustený 1,9 km dlhý úsek Špačinská – Chovateľská pre osobné autá.
Tranzitná doprava by sa tak dostala od Modranky po juhovýchodnej a severnej časti obchvatu až na Trstínsku ulicu. Podľa zatiaľ nepotvrdených informácií (oficiálne stanovisko sa pokúsime zistiť v piatok 20. mája – pozn. red.) tento variant v súčasnosti ešte nie je na istý.

VIDEO – Jazda po obchvate – 2. etapa Špačinská – Chovateľská – Trstínska

Trnavská stavebná spoločnosť realizuje v súčasnosti naraz dve etapy výstavby obchvatu. Okrem spomínanej 2. etapy Špačinská-Chovateľská prebiehajú stavebné práce aj na dokončení tretieho, 900 m dlhého úseku od Štrkov po výpadovku na Senicu. Prvú etapu obchvatu v úseku od Bučianskej po Špačinskú cestu v dĺžke 1700 metrov odovzdali do užívania v novembri 2009.

„V hre je verzia, že dopravu z obchvatu cez Chovateľskú na Trstínsku spustia po dokončení mosta. To môže byť niekedy v lete. Ale možno sa tak nestane vôbec a uzávierka druhej časti zostane v platnosti až do ukončenia 3. etapy, teda do jari budúceho roka. Existuje totiž obava, že hustejšia doprava by mohla kolidovať do stavebnými mechanizmami. Počkáme si, ako sa nakoniec kompetentní rozhodnú,“ neoficiálne načrtol možnosti jeden zo stavbárov.

Predpokladané náklady na výstavbu 2. a 3. etapy  sú 23,7 milióna eur, z toho až 20,1 milióna eur pokrývajú financie zo štrukturálnych fondov EÚ, čo predstavuje 85 percent celkových nákladov. Zostávajúcich 15 percent, teda 3,6 milióna eur, financuje Slovenská správa ciest z prostriedkov štátneho rozpočtu.

Severný obchvat je rovnako ako juhovýchodná časť od Nitrianskej cesty po Bučiansku realizovaný v dvojprúdovom profile. V prípade extrémneho zaťaženia dopravy na obchvate je možnosť rozšíriť v budúcnosti komunikáciu o ďalšie dva pruhy.

Odovzdanie dokončeného projektu do prevádzky je naplánované na prvý štvrťrok 2012.

Fotogaléria z 2. úseku, 18. máj 2011

Ulož ako PDF
Napísal 19. mája 2011 17:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Druhú časť obchvatu možno spustia až po dokončení tretej etapy (+video)”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.