reklama

Vyskúšali sme jazdu po severnom obchvate. Dokončiť ho majú začiatkom roku 2011 (+video)

Výstavba v poradí druhej a tretej etapy severného obchvatu mesta Trnava pokračuje podľa plánu. Podľa neoficiálnych informácií dokonca nie je vylúčené, že predpokladaný termín odovzdania II. etapy v úseku od Krupanskej cesty po Chovateľskú ulicu pri Národnom streleckom centre na Štrkoch bude dokončený skôr ako plánovali.
Stavebné práce bezmála dvojkilometrového úseku začali v marci 2009, s odovzdaním úseku sa počíta vo februári 2011, teda o osem mesiacov. Ak sa však stavbárom podarí dodržať súčasné tempo prác, je teoreticky možné, že k sprejazdneniu úseku príde o niekoľko týždňov skôr.

Úsek od Krupanskej cesty po Chovateľskú je dlhý 1,9 km

Záverečnú tretiu etapu  obchvatu v úseku Chovateľská – Trstínska  začali realizovať na jar tohto roku, dokončená má byť v marci 2012. Zároveň tak bude ukončená kompletná časť severného obchvatu od Bučianskej po Trstínsku cestu v celkovej dĺžke 4,5 km.

Už o pár týždňov stavbári dokončia premostenie Krupanskej cesty. „V priebehu augusta bude most odovzdaný do prevádzky. V súčasnosti pripravujeme asfaltovanie mosta, nainštalujeme zvodidlá a dokončíme iné drobné práce. Pôvodná cesta z Trnavy do Dolnej Krupej bude rozobraná,“ informoval nás pracovník Trnavskej stavebnej spoločnosti.

Dodávateľom II. a III. etapy je Trnavská stavebná spoločnosť. Investorom je Slovenská správa ciest. Náklady na výstavbu dosiahnu 23,7 milióna eur, z toho až 20,1 milióna eur pokrývajú financie zo štrukturálnych fondov EÚ, čo predstavuje 85 celkových nákladov. Zostávajúcich 15 percent, teda 3,6 milióna eur, financuje Slovenská správa ciest z prostriedkov štátneho rozpočtu.

Severný obchvat je rovnako ako juhovýchodná časť od Nitrianskej cesty po Bučiansku realizovaný v dvojprúdovom profile. „V prípade extrémneho zaťaženia dopravy na obchvate je možnosť rozšíriť v budúcnosti komunikáciu o ďalšie dva pruhy,“ dodal zástupca Trnavskej stavebnej spoločnosti.

Trnava-live.sk dostala exkluzívnu možnosť vyskúšať si s predstihom jazdu po rozostavanom úseku od Krupanskej cesty po Chovateľskú. Vďaka priloženému videu si môžete pocit z jazdy vychutnať aj vy.

VIDEO – AKO SA BUDE JAZDIŤ PO SEVERNOM OBCHVATE:

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 20. júla 2010 7:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vyskúšali sme jazdu po severnom obchvate. Dokončiť ho majú začiatkom roku 2011 (+video)”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.