reklama

Cesta na druhej etape obchvatu je vyasfaltovaná, vyskúšali sme ju na vlastnej koži (video)

Výstavba severnej časti obchvatu pokročila. Na približne dvojkilometrovom úseku od premostenia na Malženickej ceste po Štrky sa už nachádza asfalt.

Stavbári momentále pracujú na stavbe mosta ponad Trnávku pri Štrkoch.

Pohľad z násypu na pilier budúceho premostenia Trnávky pri Štrkoch

Stavebné práce na druhej etape začali v marci 2009, s odovzdaním úseku sa počíta na jar 2011, teda asi o tri až štyri mesiace. Ak sa však stavbárom podarí dodržať súčasné tempo prác, je teoreticky možné, že k sprejazdneniu úseku príde o niekoľko týždňov skôr.

Záverečnú tretiu etapu  obchvatu v úseku Chovateľská – Trstínska  začali realizovať na jar tohto roku, dokončená má byť v marci 2012. Zároveň tak bude ukončená kompletná časť severného obchvatu od Bučianskej po Trstínsku cestu v celkovej dĺžke 4,5 km.

Takmer dvojkilometrový úsek 2. etapy obchvatu je vyasfaltovaný

Premostenie v smere na Dolnú Krupú

Druhý úsek začína pri Kopánke na moste nad Malženickou cestou

Dodávateľom II. a III. etapy je Trnavská stavebná spoločnosť. Investorom je Slovenská správa ciest. Náklady na výstavbu dosiahnu 23,7 milióna eur, z toho až 20,1 milióna eur pokrývajú financie zo štrukturálnych fondov EÚ, čo predstavuje 85 percent celkových nákladov. Zostávajúcich 15 percent, teda 3,6 milióna eur, financuje Slovenská správa ciest z prostriedkov štátneho rozpočtu.

Severný obchvat je rovnako ako juhovýchodná časť od Nitrianskej cesty po Bučiansku realizovaný v dvojprúdovom profile. V prípade extrémneho zaťaženia dopravy na obchvate je možnosť rozšíriť v budúcnosti komunikáciu o ďalšie dva pruhy.

Osobné autá, tranzitujúce teraz cez Bučiansku, Rybníkovú a Trstínsku, môžu po dokončení druhej etapy schádzať z obchvatu až pri Štrkoch a cez Chovateľskú ulicu sa pripojiť na Trstínsku. Tak sa vyhnú dopravným zápcham a pohodlnejšie sa dostanú k výpadovke v smere na Senicu.

Video – jazda od Malženickej cesty po Štrky


Ulož ako PDF
Napísal 1. decembra 2010 20:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Videoarchív. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Cesta na druhej etape obchvatu je vyasfaltovaná, vyskúšali sme ju na vlastnej koži (video)”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.