reklama

V roku 2011 chcú pri trnavskom obchvate vybudovať moderné centrum bezpečnej jazdy

S veľmi zaujímavou investíciou prichádza do Trnavy Autoklub Slovenskej republiky. Na nevyužívaných pozemkoch medzi juhovýchodnou časťou mestského obchvatu a areálom automobilky PSA Peugeot Citroen chce v priebehu budúceho roku odštartovať výstavbu Tréningového centra bezpečnej jazdy.

Lokalitu pri obchvate považuje mesto pre takýto zámer za ideálnu

S prenájmom takmer 80-tisíc m2 pozemkov vo vlastníctve mesta na dobu neurčitú súhlasili v utorok trnavskí zastupitelia. Autoklub SR zaplatí mestu nájomné 0,20 eura za m2 ročne, teda asi 16-tisíc eur.

„Na dotknutých pozemkoch v blízkosti automobilky nie je možné pre množstvo významných sietí postaviť žiadne trvalé stavby väčšieho rozsahu. Zámer Autoklubu SR sme privítali z dôvodu, že tento priestor získa novú tvár, a zároveň poskytne obyvateľom mesta aj širokého okolia prospešné služby,“ zhodnotil primátor Trnavy Štefan Bošnák.

Najbližšie centrum bezpečnej jazdy sa nachádza v rakúskom Pachfurthe. Ide o moderne vybavený areál s rozlohou 100-tisíc m2, ktorý využívajú profesionálni vodiči na testovanie a vylepšovanie svojich schopností, ale ja súkromné firmy na organizovanie eventov či súkromné osoby. V Pachfurte je vybudovaných 15 km asfaltových ciest, z toho 1,6 km s možnosťou zavlažovania a 10 rôznych modulov napríklad na trénovanie jazdy v náročnom teréne a cez rôzne prekážky.

Tréning špeciálnych jazdných podmienok v Pachfurthe

„Centrum bezpečnej jazdy by malo poskytovať možnosť tréningu nielen pre osobné autá, ale aj pre autobusy a nákladné vozy. Bude určené pre profesionálov aj amatérov,“ poznamenal trnavský primátor. Autoklub SR chce participovať na výstavbe areálu s rakúskymi partnermi. Získavať cenné skúsenosti v rozličných podmienkach tu môžu napríklad vodiči kamiónov, autobusov ale aj špeciálnych vozidiel akú sú sanitky, hasičské či policajné autá.

Z pohľadu mesta Trnava ide o bezproblémovú lokalitu s výborným dopravným napojením. Nevznikajú tak obavy zo zahusťovania premávky na mestských komunikáciách. Rovnako sú podľa primátora zbytočné aj obavy zo samotnej prevádzky centra. Tá sa podľa jeho slov nijakým negatívnym spôsobom nebude líšiť od bežnej dopravnej situácie v okolí.

POZRITE SI VIDEO Z CENTRA BEZPEČNEJ JAZDY V PACHFURTHE:


Ulož ako PDF
Napísal 1. júla 2010 14:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V roku 2011 chcú pri trnavskom obchvate vybudovať moderné centrum bezpečnej jazdy”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.