reklama

Zámer vybudovať Tréningové centrum bezpečnej jazdy v Trnave je stále aktuálny

V júni minulého roku odsúhlasili poslanci trnavského mestského zastupiteľstva prenájom 80-tisíc m² pozemkov Autoklubu Slovenskej republiky. Na nevyužívaných pozemkoch medzi juhovýchodnou časťou mestského obchvatu a areálom automobilky PSA Peugeot Citroen chce Autoklub SR realizovať výstavbu Tréningového centra bezpečnej jazdy. Autoklub má platiť mestu nájomné vo výške 0,20 eura za m² ročne, teda asi 16-tisíc eur.

Podobné areály využívajú najmä profesionálni vodiči na testovanie a vylepšovanie svojich schopností, ale ja firmy na organizovanie eventov či súkromné osoby.

Na pozemkoch v blízkosti automobilky PSA nie je možné pre množstvo významných sietí postaviť žiadne trvalé stavby väčšieho rozsahu

Podrobnosti o trnavskom projekte zatiaľ nie sú známe.
„Zámer je živý, aktívne komunikujeme s prípadnými partnermi. Projekt plánujeme pri Trnave zrealizovať tak, ako bol prezentovaný. Viac vám v tejto chvíli povedať nemôžem, verejnosť budeme prostredníctvom médií o všetkom včas informovať, “ uviedol krátko prezident Autoklubu Štefan Mihálik. Pripomenul, že ak sa vďaka tréningovému centru podarí zachrániť čo len jediný ľudský život, pôjde o obrovský prínos.

Ilustračné foto: Driving Camp Pachfurth

Podľa informácií predložených v zámere má Autoklub SR participovať na výstavbe areálu s rakúskymi partnermi. Získavať cenné skúsenosti v rozličných podmienkach tu môžu napríklad vodiči kamiónov, autobusov ale aj špeciálnych vozidiel akú sú sanitky, hasičské či policajné autá.

Z pohľadu mesta Trnava ide o bezproblémovú lokalitu s výborným dopravným napojením. Samotná prevádzka Tréningového centra bezpečnej jazdy sa nemá nijakým negatívnym spôsobom líšiť od bežnej dopravnej situácie v okolí.

Najbližšie centrum bezpečnej jazdy sa nachádza v rakúskom Pachfurthe. Ide o moderne vybavený areál s rozlohou 100-tisíc m², k dispozícii je 15 km asfaltových komunikácií, z toho 1,6 km s možnosťou zavlažovania a 10 rôznych modulov napríklad na trénovanie jazdy v náročnom teréne a cez rôzne prekážky.

POZRITE SI VIDEO Z CENTRA BEZPEČNEJ JAZDY V PACHFURTHE:

Ulož ako PDF
Napísal 8. februára 2011 23:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Zámer vybudovať Tréningové centrum bezpečnej jazdy v Trnave je stále aktuálny”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.