reklama

Centrum bezpečnej jazdy pri obchvate nebude. Mesto chce zrušiť zmluvu o prenájme pozemkov

Mesto Trnava zrejme zruší na februárovom rokovaní mestského zastupiteľstva zmluvu s Autoklubom Slovenskej republiky o prenájme mestských pozemkov situovaných pri južnom obchvate v blízkosti automobilky PSA.

Na nevyužívaných plochách s rozlohou 80-tisíc m² plánoval Autoklub SR vybudovať Tréningové centrum bezpečnej jazdy. Zmluvu schválilo mestské zastupiteľstvo ešte v roku 2010. Odvedy sa zámer investora nijako neposunul.

Podobné areály využívajú najmä profesionálni vodiči na testovanie a vylepšovanie svojich schopností, ale aj firmy na organizovanie eventov či súkromné osoby.

Z projektu napokon zišlo. Investor plánoval financovať chod areálu najmä vďaka legislatíve, ktorá mala cez novelizáciu zákona uložiť profesionálnym vodičom povinnosť absolvovať výcvik na takejto špeciálnej dráhe.


Tréningové centrum pre vodičov malo stáť v dotyku južnej časti obchvatu pri PSA

Mesto malo mať na základe zmluvy o prenájme príjem do rozpočtu vo výške 16-tisíc eur ročne.

Autoklub SR rokoval o vstupe do projektu s rakúskymi partnermi. Získavať cenné skúsenosti v rozličných podmienkach tu môžu napríklad vodiči kamiónov, autobusov ale aj špeciálnych vozidiel akú sú sanitky, hasičské či policajné autá.

„Ak sa vďaka tréningovému centru podarí zachrániť čo len jediný ľudský život, pôjde o obrovský prínos,“ komentoval prezident Autoklubu SR Štefan Mihálik.

Najbližšie centrum bezpečnej jazdy sa nachádza v rakúskom Pachfurthe.

Ide o moderne vybavený areál s rozlohou 100-tisíc m², k dispozícii je 15 km asfaltových komunikácií, z toho 1,6 km s možnosťou zavlažovania a 10 rôznych modulov napríklad na trénovanie jazdy v náročnom teréne a cez rôzne prekážky.

POZRITE SI VIDEO Z CENTRA BEZPEČNEJ JAZDY V PACHFURTHE:

Ulož ako PDF
Napísal 2. februára 2015 14:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Centrum bezpečnej jazdy pri obchvate nebude. Mesto chce zrušiť zmluvu o prenájme pozemkov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.